داغ المپیک بر دل عنوان‌داران کشتی روسیه ماند/ اعلام اسامی کشورهای جایگزین

داغ المپیک بر دل عنوان‌داران کشتی روسیه ماند/ اعلام اسامی کشورهای جایگزین

پس از محرومیت تعدادی از کشتی‌گیران روسیه و بلاروس از حضور در المپیک پاریس به دلیل حمایت از تجاوز روسیه به اوکراین، اتحادیه جهانی کشتی اسامی کشورهای جایگزین را اعلام کرد.

به گزارش تازوما، پس از مخالفت کمیته بین‌المللی المپیک با حضور تعدادی از کشتی‌گیران روسیه و بلاروس در المپیک ۲۰۲۴ پاریس به دلیل حمایت از تجاوز نظامی روسیه به اوکراین، اتحادیه جهانی کشتی این سهمیه‌ها را بر اساس الویت در اختیار دیگر کشورها قرار داد.

با تصمیم چندی پیش کمیته بین‌المللی المپیک، چهره‌های شاخص و عنوان دار جهان و المپیک همچون زائور اوگویف، زائوربک سیداکوف، آرتور نایفونوف، سرگئی سمنوف و عبدالرشید سعدالله‌یف رسما حضور در المپیک را از دست دادند.

با توجه به اعلام اتحادیه جهانی کشتی در اختصاص سهمیه‌های مجدد، فرانک چامیزو دارنده مدال‌های برنز المپیک و ۲ طلای جهان از ایتالیا، مطرح‌ترین چهره خواهد بود که با کسب سهمیه وزن ۷۴ کیلوگرم، عازم المپیک پاریس خواهد شد.

لیست اختصاص سهمیه‌های مجدد به کشورها طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

وزن ۵۷ کیلوگرم: مقدونیه شمالی (مسابقات کسب سهمیه باکو)

وزن ۷۴ کیلوگرم: چین (مسابقات جهانی ۲۰۲۳) – ایتالیا (مسابقات کسب سهمیه باکو)

وزن ۹۷ کیلوگرم: اوکراین و مولداوی (مسابقات کسب سهمیه باکو)

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: لهستان (مسابقات کسب سهمیه باکو)

کشتی فرنگی:

وزن ۶۰ کیلوگرم: رومانی (مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک در استانبول)

وزن ۷۷ کیلوگرم: آمریکا (مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک در استانبول)

وزن ۸۷ کیلوگرم: گرجستان (مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک در استانبول)

وزن ۱۳۰ کیلوگرم: بلغارستان (مسابقات کسب سهمیه باکو) – استونی (مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک در استانبول)

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "داغ المپیک بر دل عنوان‌داران کشتی روسیه ماند/ اعلام اسامی کشورهای جایگزین" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "داغ المپیک بر دل عنوان‌داران کشتی روسیه ماند/ اعلام اسامی کشورهای جایگزین"، کلیک کنید.