خلجی: دولت سیزدهم پایه گذار برگزاری انتخابات الکترونیک است

پس از بازدید از ستاد انتخابات کشور؛

خلجی: دولت سیزدهم پایه گذار برگزاری انتخابات الکترونیک است

رییس شورای اطلاع رسانی دولت با بیان اینکه برگزاری انتخابات الکترونیک در این دوره از انتخابات٬ کاری بسیار سنگین با حساسیت بالا بود، گفت: خیلی خوشحال و خرسند هستیم که دولت سیزدهم پایه گذار برگزاری انتخابات الکترونیک شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تازوما، سپهر خلجی، رییس شورای اطلاع رسانی دولت عصر امروز در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم نتایج انتخابات زمینه ای برای خدمت بیشتر به مردم شود.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت اضافه کرد: کشور نیاز به خدمت دارد و اولویتی بالاتر از خدمت به مردم نیست؛ امیدواریم که نتایج این انتخابات، منجر به تشکیل مجلسی قوی، دلسوز و توجه به اولویت های اصلی کشور شود. اولویت امروز کشور توجه به مسایل اقتصادی است که رهبری نیز در شعار سال بر آن تاکید کردند.

وی تصریح کرد: برگزاری انتخابات الکترونیک در این دوره از انتخابات٬ کاری بسیار سنگین با حساسیت بالا بود. امیدواریم این تجربه موفق٬ زمینه ای برای انتخابات آتی شود. قطعا برگزاری این نوع انتخابات موجب دقت و سهولت فرآیند رای گیری می شود.

رییس شورای اطلاع رسانی دولت خاطرنشان کرد: خیلی خوشحال و خرسند هستیم که دولت سیزدهم پایه گذار برگزاری انتخابات الکترونیک شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، حدود 11 هزار 500 شعبه برای مرحله دوم در سراسر کشور در نظر گرفته شده است و انتخابات در این مرحله در 8 حوزه انتخابیه تبریز، تهران، آبادان، شیراز، کرمانشاه، خرم آباد، قایم شهر و ملایر به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود.

در حوزه انتخابیه تهران نیز طبق اعلام وزارت کشور تعداد رای صحیح ماخوذه در مرحله اول یک میلیون و 569 هزار و 857 رای بود و از بین نامزد ها 14 نفر به طور مستقیم وارد مجلس شدند و 32 نفر دیگر نیز به مرحله دوم انتخابات راه یافتند که امروز برای تصدی 16 کرسی باقی مانده بهارستان به رقابت می پردازند.

طبق قانون کسانی می توانند در انتخابات یک حوزه انتخابیه در دور دوم شرکت کنند که در دور اول در همان حوزه انتخابیه رای داده اند. همچنین افرادی که در دور اول رای نداده اند می توانند در این دوره رای دهند.

رای دهندگان الزاما با هر یک از پنج سند هویتی کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه، گواهینامه و کارت پایان خدمت می توانند رای خود را به صندوق بیندازند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خلجی: دولت سیزدهم پایه گذار برگزاری انتخابات الکترونیک است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خلجی: دولت سیزدهم پایه گذار برگزاری انتخابات الکترونیک است"، کلیک کنید.