خبر خوش برای طرفداران آیفون/ قابلیت قدیمی اندروید به IOS می آید!

به گزارش خبرگزاری تازوما، iOS 18 اپل در حال شکل گیری است تا یکی از مهم ترین به روزرسانی ها در تاریخ نرم افزار IOS را به ارمغان بیاورد. یکی از بهترین ویژگی های iOS 18 هیچ ربطی به نوآوری های این غول کوپرتینویی در حوزه هوش مصنوعی ندارد.

چند سال پیش، استاندارد جدیدی برای پیام های متنی به نام Rich Communications Service یا RCS توسط گوگل معرفی شد. این برنامه برای جایگزینی پیام های SMS که از دهه 1990 وجود داشته است، طراحی شد. RCS از مجموعه وسیعی از ویژگی های پیام رسانی مدرن مانند عکس ها و فیلم های با کیفیت بالاتر، رسید خواندن، پیام های صوتی واضح تر و موارد دیگر پشتیبانی می کند، که باعث می شود بیشتر شبیه یک سرویس پیام رسانی مانند تلگرام یا iMessage باشد.

مدتی طول کشید تا استاندارد جدید عرضه شود، اما درنهایت به تمامی گوشی های اندرویدی رسید.

خبر خوش برای طرفداران آیفون/ قابلیت قدیمی اندروید به IOS می آید!

علیرغم اینکه این ویژگی چند سالی است که در گوشی های اندرویدی موجود است، اپل از آوردن آن به آیفون خودداری کرده است. این شرکت تلاش کرده است تا به کاربران یادآوری کند که صحبت کردن با سایر کاربران آیفون با iMessage بهتر از مکالمه با کاربران اندروید از طریق پیام کوتاه است. طبیعتاً، نه تنها در میان افرادی که از فناوری آگاه هستند، برای اشتراک گذاری ویدیو با کیفیت بالا بین پلتفرم ها، بلکه در میان کاربرانی که به سادگی خواهان یک تجربه پیام رسانی بهتر هستند، باعث ناامیدی زیادی شده است.

کمی قبل از اینکه اپل مجبور شود RCS را از طریق رگولاتورهای اروپایی به آیفون بیاورد، این شرکت اعلام کرد که این فناوری در سال 2024 روی دستگاه هایش خواهد آمد. اکنون، ما تایید می کنیم که این ویژگی به عنوان بخشی از iOS 18 رسماً وارد خواهد شد.

اپل در طول رویداد اخیر خود زمان زیادی را صرف صحبت در مورد آن نکرد. درواقع، کریگ فدریگی حدود دو ثانیه در پایان دموی iOS 18 خود به آن اشاره کرد. علی رغم تلاش های اپل برای به حداقل رساندن آن، RCS با پشتیبانی رسانه ای غنی تر، رسید خواندن و موارد دیگر، زمانی را که برای ارسال پیامک به دوستان اندرویدی خود اختصاص می دهید، بهبود می بخشد.

متاسفانه، ما نمی دانیم که RCS در آیفون شما با چه قابلیت هایی فعال خواهد شد، اما در اندروید می توانید کدرهایی مانند اشتراک گذاری پَروَنجاها، ارسال پیام از طریق Wi-Fi و حتی مشاهده نشانگرهای تایپ را انجام دهید.

منبع: zdnet

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر خوش برای طرفداران آیفون/ قابلیت قدیمی اندروید به IOS می آید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر خوش برای طرفداران آیفون/ قابلیت قدیمی اندروید به IOS می آید!"، کلیک کنید.