حکیم: حمایت از فلسطین واجب است/ محکومیت زبانی رژیم صهیونیستی فایده ای ندارد

حکیم: حمایت از فلسطین واجب است/ محکومیت زبانی رژیم صهیونیستی فایده ای ندارد

به گزارش تازوما سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز دوشنبه در خطبه های نماز عید قربان در بغداد تاکید کرد که مسیله فلسطین همچنان مسیله اصلی وجدان امت عربی و اسلامی و همه ملت های آزاد جهان است و خواهد ماند.

وی افزود: اکتفا به محکومیت زبانی در برابر منطق گستاخی و زیر پا نهادن همه قوانین بین المللی و انسانی توسط رژیم صهیونیستی فایده ای ندارد و این چیزی است که جهان هرچند با تاخیر در حال فهمیدن آن است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت: بر عراق واجب است که در حمایت از این مسیله عادلانه و مشروع نقش پیشگام خود را بازیابد و عامل موثر و بیدارکننده وجدان های امت عربی و اسلامی در قبال مسیله فلسطین باشد.

حکیم با بیان اینکه ما امکانات و ابزارهای بسیاری برای حمایت از مسیله فلسطین داریم، عنوان کرد: همگی در برابر خداوند و تاریخ و نسل های آینده در قبال آنچه در فلسطین عزیز می گذرد، مسیولیم.

وی با اشاره به پیشرفت چشمگیر در روابط و همکاری های اقتصادی و امنیتی در منطقه عربی و اسلامی اظهار داشت: این امر باعث می شود که بیش از هر زمان در پی تبدیل این روابط به نقشه و برنامه های راهبردی برآییم و برای بازگشت این منطقه سرشار از ثروت و دارای اهمیت تاریخی و عمق راهبردی به اقتدار و جایگاه پیشگامش در سطح جهان تلاش کنیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که منافع ملت ها و امنیت کشورها و شکوفایی منطقه مان همگی مشروط به وحدت و هم بستگی ما و پشت سر گذاشتن اختلافات دیروز است.

حکیم خاطرنشان کرد که فرصت ها و عوامل سازنده ای که در اختیار داریم بسیار بیش از هر تهدید یا چالشی است که در ادامه مسیرمان با آن مواجه می شویم و از یاد نبریم که سرنوشتی یکسان داریم و آینده نسل هایمان یکپارچگی ملت ها در مسیر هدف واحد را ایجاب می کند. هدفی که چیزی جز سازندگی و ثبات و شکوفایی نیست.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه با تشریح مسایل روز اجتماعی و سیاسی عراق با تاکید بر اهمیت تعیین تکلیف منصب ریاست مجلس نمایندگان عراق، گفت: این منصب مهم نباید به علت اختلافات سیاسی گروه های مشخصی خالی بماند. از آغاز کار به صراحت تاکید کردیم که تکلیف این منصب باید با توافق برادران و شرکایمان و به دور از رقابت های درونی مجلس تعیین شود.

وی افزود: خالی ماندن این منصب به روند سیاسی دموکراتیک و قواعد ثبات سیاسی در کشور که بر اهمیت حفاظت از آنها تاکید داریم، آسیب می زند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق از همه نیروهای سیاسی خواست که تکلیف این پرونده ملی را بر اساس سازوکارهای قانونی و شراکت ملی تعیین کنند و اجازه ندهند که به عامل نزاع و اختلاف میان یک طیف تبدیل شود.

حکیم با قدردانی از تلاش های نخست وزیر و دولت وی، اظهار داشت: معتقدیم که دولت نیازمند حمایت اجتماعی و سیاسی بیشتر است، همه ما در یک مرکب سواریم و یک سرنوشت داریم.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حکیم: حمایت از فلسطین واجب است/ محکومیت زبانی رژیم صهیونیستی فایده ای ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حکیم: حمایت از فلسطین واجب است/ محکومیت زبانی رژیم صهیونیستی فایده ای ندارد"، کلیک کنید.