حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 

این همایش ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 25 بهمن با حضور دکتر سید علیرضا مرندی، رییس فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر سید حسن امامی دبیر فرهنگستان، دکتر پازوکی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر عین اللهی ، وزیر بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران ، دکتر ناصر سیم فروش ، رییس گروه قرآن ، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی کشور ، و اعضای هیات رییسه گروه قرآن ، عترت و سلامت فرهنگستان ، آقایان : دکتر رضیعی ، دکتر هادی انصاری ، دکتر مصری ، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ، دکتر رجبی ، دکتر لطف آبادی ، دکتر موسوی بلده ، دکتر کرمی ، دکتر رحمانی ، دکتر محققی ، دکتر نیکنام ، دکتر قانعی ، دکتر ابو القاسمی ، دکتر مریم صفا آرا ، دکتر خسروانی ، دکتر قربانی ، و جمع بسیاری ازمسیولان و شخصیت های عالی رتبه نظام سلامت، اساتید دانشگاه ها و پزشکان برجسته و نام آور ایران ، فعالان بین المللی در عرصه سلامت و قرآن و استادان برجسته حوزه و دانشگاه در محل سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد.

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
در ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید از سوی یکی از پزشکان حافظ قرآن ، و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران ، در وراسمی ویژه و انحصاری این همایش ، از پرچم های متبرک گنبد امیر المومنین (ع) ، و نیز گنبد مطهر امام حسین (ع) ، از سوی برجستگان از اساتید و پزشکان فرهنگستان رونمایی گردید.

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
مهمترین محورهای این همایش؛ مفهوم عافیت، صحّت و سلامت از منظر قرآن کریم و روایات اهل بیت علیهم السلام، قلب سلیم و نقش آن در راهبرد سلامت معنوی، مفهوم شفا در قرآن، شرح صدر و سلامت روان انسان، انسان سالم و مطلوب خداوند، حجاب و عفاف و نقش آن در سلامت روان و خانواده و جامعه ، عترت و مهدویت ، مهدویت از منظر نهج البلاغه ، سیره عترت در تقویت باورهای دینی با رویکرد مهدویت ، اهمیت گفتمان عترت و مهدویت در امید آفرینی ، عترت و مهدویت و انتظار ، مهدویت در امتداد غدیر ، نظام تغذیه در اسلام و غرب ، هویت زن مسلمان از منظر قرآن ، مفهوم حجاب و عفت و اثرات آن ها ، اخلاق و سبک زندگی و سلامت معنوی ، سبک زندگی در روایات و قرآن ، قرآن و کرامت انسانی ، سلامت نفس و دلالات قرآنی آن ، ارزش خدمت به بیمار از نظر قرآن و عترت ، النظام الغذایی من القرآن الکریم ، جمعیت اولیت استراژیکی ، از فلسفه تا فرهنگ ، تغذیه سالم از منظر قرآن و روایات ،

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
دیدگاه قرآن در روش زندگی سالم ، روزه داری اسلامی و سلامت ، اهمیت کلستروم در سلامت نوزادان از دیدگاه قرآن ، روزه داری و سلامت در بیماران دیابتی ، آیات الابدان تغذیه ای و ارتقاء سلامت ، التغذیه السلیمه من منظور القرآن الکریم ، تحلیل نرخ باروری جمعیت در ایران و مقایسه با دیگر کشورها و ده ها موضوع دیگر در این همایش سه روزه از سوی اساتید پزشکی ایرانی و خارجی در چندین نشست تخصصی و پنل ها ، موردبحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
گفتنی است یازدهمین کنگره بین المللی قرآن ، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی ایران در سال 1402 شمسی ، نیز همچون سنوات گذشته پس از فراخوانی قرآن پژوهان علاقمند به همت گروهعلمی قرآن ، عترت و سلامت فرهنگستان با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود که میزبانی همایش امسال را دانشگاه علوم پزشکی ایران در روزهای 25 تا 27 بهمن ماه در سالن همایش های رازی به عهده داشت.
در یازدهمین همایش بین المللی قرآن عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی ایران ، طبق برنامه همه ساله ، که مراسم شب انس با قرآن در یکی از حرم ها و امامزادگان کشور ، برگزار می گردد ،امسال در شامگاه پنجشنبه و (شب جمعه ) در حرم حضرت عبد العظیم حسنی( ع ) شب انس با قرآن باحضور اساتید و حافظان و قاریان پزشکی کشور برگزار گردید .

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
کنگره سالی یک بار در دانشگاههای علوم پزشکی تهران ، و سال بعد در یکی از دانشگاههای علوم پزشکی کشور برگزار می گردد.
گفتنی است که تا کنون در دانشگاه های علوم پزشکی شیراز ، کاشان ، اراک ، مشهد مقدس و قم در سال های پیشین برگزار گردیده است.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل فرهنگستان علوم پزشکی، یازدهمین کنگره قرآن ، عترت و سلامت فرهنگستان ، در روز جمعه 27 بهمن 1402 در آیینی ویژه با حضور دست اندرکاران این همایش و تبرّک به تربت پاک حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به کار خود پایان داد.
دکتر قاسم رضیعی دبیر علمی همایش با ارایه توضیحاتی در باره روند ارزیابی آثار علمی ارایه شده در این همایش اظهار داشت: از میان مقالات ارسالی به دبیرخانه کنگره، سه مقاله به عنوان مقاله برگزیده در نظر شده است .

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
در مراسم اختتامیه یازدهمین کنگره بین المللی قرآن،عترت و سلامت، دکتر هادی انصاری که همه ساله ، ضمن حضور علمی و ایراد سخنرانی ، فضای معنوی و روحانی خاصی را با برافراشتن پرچم های گنبدهای حرم علوی ، و حرم حسینی علیهما السلام بوجود می آورد ، با اشاره به اینکه، هر ساله پایان این همایش با تقدیم تربت پاک امام حسین (ع) به شرکت کنندگان همراه است، گفت: بسیار خرسندیم که گروه قرآن،عترت و سلامت توانسته است با برگزاری مداوم این همایش در سال های گذشته گامی موثر در ترویج فرهنگ قرآنی بردارد. وی که اجرای مراسم اختتامیه را همچون همه ساله عهده دار بود ، ضمن سپاس و تقدیر از همه دست اندرکاران و تلاش های اعضای فرهنگستان ، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران ، و تمامی افرادی که در پشت صحنه ، تلاش های چند ماهه خود را دریغ نداشته تا چنین همایش بین المللی را برای نخستین بار از بیست کشور اسلامی برگزار کنند ، تشکر و سپاسگزاری نمود.

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
از آنجا که اساتید و پزشکان سخنران و دست اندرکاران فرهنگستان و میهمانان ، همه موفق به دریافت تربت متبرک حضرت اباعبد الله الحسین (ع) گردیدند ، بنا به درخواست حاضران در تالار و مراسم اختتامیه که برای دریافت این تبرک ، اشک در دیدگانشان حلقه زده بود، در اقدامی احساساتی و زیبا ، دکتر انصاری عنوان نمود که پس از دست کشیدن و متبرک شدن به پرچم های آذین شده در سالن ، به همه هدیه گران بهای تربت را تقدیم خواهد داشت که به این صورت تمامی حاضران به این تربت پاک دسترسی پیدا نمودند.
لحظات زیبایی را همه حسً کرده و ناظر بودند که چگونه حاضران دست های خود را برای دریافت تربت مقدس و عکس گرفتن با پرچم های مطهر و متبرک حرمین سپری می نمودند.

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
مطایبه دکتر هادی انصاری با حاضران و اساتید حاضر در جایگاه ، خود شرحی مفصًل دارد!
وی با تر دستی و زیبایی سخن ، و اشاره به روایات تاریخی ، و جز این ها ، مراسم اختتامیه را که حدود یک ساعت گردید ، چنان اداره نمود که همه حاضران ، خود را هر لحظه در فضای نجف و کربلا و درون رواق ها ، و روی گنبد و…..می دیدند ! لحظات به تایید اکثر حاضران ، چنان سریع سپری شد که سرانجام همه خوشحال ، و با اشک دیده شوق به دست آوردن تربت حضرت ، گام به بیرون از سالن همایش گزاردند.

گفتنی است با برگزاری آیین پایان یازدهمین همایش بین المللی قرآن، عترت و سلامت که امروز 27 بهمن ماه در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران به کار خود پایان داد، گروه علمی قرآن، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی در عمل ضمن ارزیابی همایش 1402 وراد مرحله برنامه ریزی برای برگزاری همایش سال آینده خواهد شد.

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
با آرزوی موفقیت برای برگزارکنندگان کنگره قرآن و عترت و سلامت در ادامه روایت رویدادهای یازدهمین کنگره قرآن، عترت و سلامت (1402) در قالب اخبار و گزارش های تهیه شده توسط روابط عمومی و امور بین الملل فرهنگستان علوم پزشکی از فراخوان همایش تا هنگام برگزاری همایش و آیین های افتتاحیه و اختتامیه (25 تا 27 بهمن 1402) تقدیم علاقمندان قرآن می شود:

با حضور جمعی از مسیولان نظام سلامت : یازدهمین کنگره بین المللی قرآن ، عترت و سلامت آغاز به کار نمود.

رییس گروه قرآن ، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی :موضوع جمعیت و فرزند آوری ، نیازمند توجه ویژه نظام سلامت است.

همزمان با سالگرد ولادت امام سجاد ( (ع) در آستان مقدس حضرت عبد العظیم حسنی علیه السلام :برگزاری ویژه برنامه محفل انس با قرآن با حضور قاریان و حافظان جامعه پزشکی

وزیر بهداشت در همایش بین المللی قرآن ، عترت و سلامت : توسًل به قرآن ، توفیقات نظام سلامت را خواهد افزود.

دکتر قربانی دبیر گروه قرآن ، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی :هدف کنگره قرآن ، عترت و سلامت ترویج انس با قرآن در جامعه پزشکی است.

دکتر هادی انصاری عضو فرهنگستان و خادم افتخاری اعتاب مقدسه عراق : یازدهمین کنگره قرآن ، عترت و سلامت سال 1402 ، فرصتی ویژه برای آشنایی با تحقیقات سلامت محور در باره قرآن بشمار می آید.

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 
پیش از تشکیل کنگره ، اعضای گروه قرآن ، عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی با حضرت آیه الله جوادی آملی دیدار نموده و از بیانات و رهنمودهای ایشان بهره گرفتند. سپس جلسه ای با رییس جامعه المصطفی العالمیه و مسیولین این دانشگاه برگزار گردید.

حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت 

با حضور رییس فرهنگستان علوم پزشکی ایران و اعضای گروه قرآن ، عترت و سلامت ، و رییس جامعه المصطفی العالمیه : پوستر یازدهمین کنگره بین المللی قرآن و عترت و سلامت رونمایی گردید.

روابط عمومی فرهنگستان علوم پزشکی ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت " هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور در یازدهمین کنگره بین المللی قرآن، عترت و سلامت "، کلیک کنید.