جایزه قابل توجه IBA برای بوکسورهای المپیکی

جایزه قابل توجه IBA برای بوکسورهای المپیکی

فدراسیون جهانی بوکس به مدال آوران این رشته در بازی های المپیک 2024 پاریس، جایزه قابل توجهی در نظر گرفته است.

به گزارش تازوما، فدراسیون جهانی بوکس (IBA) به همه مدال آوران این رشته در بازی های المپیک 2024 پاریس جایزه نقدی اهدا می کند. این تصمیم فدراسیون جهانی بوکس در حالی است که مسیول برگزاری مسابقات بوکس در المپیک، IOC (کمیته بین المللی المپیک) است.

سال گذشت پس از حواشی زیادی که میان IBA (فدراسیون جهانی بوکس) و IOC (کمیته بین المللی المپیک) رخ داد، IOC این سازمان را به رسمیت نمی شناسد و به همین دلیل مسابقات بوکس المپیک را زیر نظر خودش برگزار می کند. دلیل اختلافات موجود میان این دو سازمان، وجود برخی فسادهای مالی، داوری و حمایت IBA از روسیه در جنگ با اوکراین بود. 

IBA تنها فدراسیون جهانی بود به دلیل داشتن رییس روسیه ای، به ورزشکاران روسیه اجازه داد تا در مسابقات جهانی و بین المللی این رشته با پرچم روسیه پا میدان بگذارند و همین مسایل ناراحتی IOC را به همراه داشت.

به این ترتیب فدراسیون جهانی بوکس به بوکسورهایی که در المپیک مدال طلا بگیرند 100 هزار دلار، به نفراتی که نقره بگیرند 50 هزار دلار و به نفراتی که برنز بگیرند 25 هزار دلار جایزه نقدی اهدا می کند.

در حال حاضر بوکسورهای ایران در تلاش هستند که از طریق مسابقات تایلند که آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک است، سهمیه حضور در المپیک را کسب کنند. البته تاکنون این اتفاق رخ نداده و احتمالا دست آنها از این جوایز قابل توجه فدراسیون جهانی کوتاه خواهد ماند.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جایزه قابل توجه IBA برای بوکسورهای المپیکی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جایزه قابل توجه IBA برای بوکسورهای المپیکی"، کلیک کنید.