توضیح هواشناسی درباره افزایش اشعه UV / اشعه فرابنفش در کدام مناطق زیاد است؟

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور گفت که افزایش میزان درجه تابش اشعه یو وی در کشور ما چیز جدیدی نیست و هر سال این اتفاق در روز های گرم سال رخ می دهد.

توضیح هواشناسی درباره افزایش اشعه UV / اشعه فرابنفش در کدام مناطق زیاد است؟

آفتاب نیوز :

به تازگی تصویری از یک نمودار در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن هشدار داده شده بود که میزان اشعه یو وی از جمعه یازدهم خردادماه تا دوشنبه چهاردهم خردادماه در کشور به عدد 12 می رسد که این عدد بسیار بالا و خطرناک است. صادق ضیاییان در واکنش به این متحوای منتشر شده در فضای مجازی گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی، میزان اشعه فرابنفش در کشور در ساعات بعدازظهر به بیشتر از عدد 11 و نزدیک 12 می رسد و در واقع محتوای این پیام درست است. اما باید به این نکته توجه داشت که بر اساس موقعیت کشور ما، این مسیله اصلا چیز جدیدی نیست و هر سال در فصول گرم سال این اتفاق در کشور ما رخ می دهد. یعنی تابش خورشید در فصل تابستان در اغلب مناطق، این اتفاق را رقم می زند.

رییس مرکز ملی پیش بینی سازمان هواشناسی ادامه داد: بر همین اساس پزشکان استفاده از کرم های مخصوص ضدآفتاب و عینک آفتابی استاندارد را پیشنهاد می کنند.

اشعه فرابنفش در کدام مناطق کشور زیاد است؟

ضیاییان با اشاره به جزییات این افزایش میزان درجه اشعه UV گفت: در استان های خراسان شمالی، بخشی هایی از خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و تمام سواحل کشور اعداد پایینی بین 2تا5 یا 7تا 11 دارند، اما در سایر استان ها این عدد به بیشتر از 11 می رسد.

وی افزود: اشعه یو وی از صبح ها تا حدود ساعت 13 ظهر در تراز معمولی قرار دارد، اما از ساعت 14 تا 17 میزان این اشعه افزایش پیدا می کند و خطرناک می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح هواشناسی درباره افزایش اشعه UV / اشعه فرابنفش در کدام مناطق زیاد است؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح هواشناسی درباره افزایش اشعه UV / اشعه فرابنفش در کدام مناطق زیاد است؟"، کلیک کنید.