توصیه های مدیریت بحران درپی انباشت آلاینده ها در مرکز و جنوب استان تهران

توصیه های مدیریت بحران درپی انباشت آلاینده ها در مرکز و جنوب استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی نسبت به انباشت آلاینده ها در مرکز و جنوب استان هشدار داد.

به گزارش تازوما، حامد یزدی تازوما با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر پایداری هوا، اظهارکرد: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی از عصر امروز  تا صبح پنج شنبه 26 بهمن ماه با پایداری، سکون هوا و انباشت آلاینده های جوی روبه رو خواهیم بود.

یزدی تازوما با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی اثر این مخاطره در مرکز و نیمه جنوبی استان تهران پیش بینی شده است، گفت: به ساکنین این مناطق به خصوص افراد دارای بیماری زمینه ای قلبی و ریوی توصیه می کنیم از حضور در فضای باز در مدت یاد شده خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران وضعیت انباشتگی آلاینده ها را برای کودکان، سالمندان و بانوان باردار نیز مخاطره آمیز دانست و گفت: این افراد جزو دسته آسیب پذیر محسوب می شوند. توصیه اکید مدیریت بحران به افراد آسیب پذیر در برابر آلودگی هوا این است که در مواقع بروز این مخاطره ضمن بسته نگه داشتن در و پنجره ها از منزل خارج نشوند و در صورت امکان از دستگاه تصفیه هوا در منزل استفاده کنند، همچنین با افزایش مصرف مایعات، سبزیجات تازه و گروه آنتی اکسیدان ها عوارض آلودگی هوا را کاهش دهند.

یزدی تازوما ادامه داد: از ورزشکاران می خواهیم در مواقع هشدار آلودگی هوا به هیچ عنوان در فضای باز ورزش نکنند، چرا که ورزش نیاز اکسیژن بدن را افزایش می دهد و در چنین وضعیتی شرایط آسیب به بدن بیشتر فراهم می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی تاکید کرد و گفت: طبق اعلام های صورت گرفته 59 درصد از آلودگی هوا متعلق به بخش حمل و نقل است و مردم عزیز می توانند با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و کاهش خودروهای تک سرنشین، از میزان آلودگی هوا بکاهند.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه های مدیریت بحران درپی انباشت آلاینده ها در مرکز و جنوب استان تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه های مدیریت بحران درپی انباشت آلاینده ها در مرکز و جنوب استان تهران"، کلیک کنید.