توانمندسازی نوجوانان و جوانان تحت پوشش بهزیستی توسط ایران خودرو

توانمندسازی نوجوانان و جوانان تحت پوشش بهزیستی توسط ایران خودرو

به منظور ایفای مسوولیت اجتماعی ایران خودرو، هم افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو (ایساکو) در توانمندسازی نوجوانان و جوانان تحت حمایت سازمان بهزیستی کشور در استان های تهران و البرز، تفاهم نامه همکاری سه جانبه میان ایران خودرو، سازمان بهزیستی کشور و شرکت ایساکو امضا شد.

به گزارش تازوما، این تفاهم نامه سه جانبه که برای نخستین بار در میان سازمان های تولیدی کشور اتفاق می افتد، در دو مرحله و به صورت هم زمان اجرایی می شود. در مرحله نخست، امکان پذیرش و تحصیل رایگان در هنرستان ایساکو (تحت نظر وزارت آموزش و پرورش) در رشته خدمات پس از فروش خودروهای سبک برای نوجوانان فارغ التحصیل پایه نهم متوسطه تحت حمایت سازمان بهزیستی کشور، فراهم خواهد شد.
هم چنین و به صورت موازی آموزش رایگان دوره های کوتاه مدت مهارت محور و فنی مربوط به علوم خودرو به جوانان 18 تا 25 ساله تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور با ارایه مدرک رسمی مهارت فنی از سوی شرکت ایساکو صورت خواهد گرفت.
این آموزش ها در مراکز آموزشی تحت نظر شرکت ایساکو و با حضور مدرسان مجرب و خبره این مجموعه برگزار می شود.
در این پروژه که با پیشنهاد و محوریت اداره مسوولیت های اجتماعی ایران خودرو و همکاری و مشارکت ایساکو و سازمان بهزیستی کشور مطرح و به مرحله اجرا رسیده، از انتهای تیرماه 1402 مرحله نخست و آزمایشی آن با دوره های آموزشی کوتاه مدت توانمندسازی آغاز و در پایان شهریورماه با موفقیت خاتمه یافت و گواهی نامه معتبر فنی شرکت ایساکو نیز به فراگیران منتخب نخستین دوره ارایه شده است. این طرح، بستری را برای آینده روشن جوانان تحت حمایت بهزیستی فراهم می کند و علاوه بر پرورش و توانمندسازی نیروی جوان و متخصص در کشور، بستری برای ایجاد اشتغال و بازار کار موثر نیز برای آنان فراهم خواهد آورد.
طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با امضای این تفاهم نامه سه جانبه، دوره های آموزشی تا یک سال آتی ادامه خواهد داشت و پس از آن، نسبت به تمدید دوره ها اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توانمندسازی نوجوانان و جوانان تحت پوشش بهزیستی توسط ایران خودرو" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توانمندسازی نوجوانان و جوانان تحت پوشش بهزیستی توسط ایران خودرو"، کلیک کنید.