تصمیم سازمان ملل برای قرار دادن نام رژیم صهیونیستی در لیست «قاتلان کودک»

تصمیم سازمان ملل برای قرار دادن نام رژیم صهیونیستی در لیست «قاتلان کودک»

شبکه 13 عبری زبان فاش کرد که آنتونیو گوترش تصمیمش مبنی بر قرار دادن نام تل آویو در لیست سیاه دولت های کودک کش را به رژیم صهیونیستی اطلاع داده است.

به گزارش تازوما، این کانال توضیح داد که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل به یکی از مقامات ارشد ارتش اشغالگر اطلاع داده که هفته آینده این حکم را امضا خواهد کرد، در حالی که رژیم صهیونیستی گفته است که اطلاعات به روز در این زمینه را دریافت کرده و در حال آماده شدن برای انتشار این تصمیم است.

این کانال اشاره کرد که ترس اسراییلی ها از این تصمیم که می گوید ارتش اشغالگر ارتشی است که به کودکان آسیب می زند، منجر به اعمال تحریم هایی از سوی کشورهای جهان می شود که مستقیماً بر عرضه مهمات به رژیم صهیونیستی تاثیر می گذارد.

یاییر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی نیز گفت: «قرار دادن اسراییل در لیست سیاه یک اقدام سیاسی خطرناک و بی اساس از سوی دبیرکل سازمان ملل است که مدت ها پیش تمام جهت گیری اخلاقی خود را از دست داده است.»

لاپید از دولت کنونی به رهبری بنیامین نتانیاهو انتقاد کرد و گفت که این دولت توانایی متوقف کردن وخامت اوضاع سیاسی را از دست داده است.

او خواستار آن چیزی شد که او آن را «دولت معقول» خواند که می تواند جایگاه بین المللی صهیونیست ها را بازسازی کند و به قول او، «اسراییل را در خارج تقویت کند.»

کانال 13 در گزارشی حدود یک هفته پیش نوشت که در حال حاضر یک ماراتن گفت وگو در رژیم صهیونیستی برای اتخاذ تصمیمی دراماتیک در روزهای آینده در حال برگزاری است تا مشخص شود آیا این رژیم در لیست سیاه قاتلان کودک سازمان ملل قرار می گیرد یا خیر.

این شبکه اسراییلی افزود: «بر اساس ارزیابی متبلور در مذاکراتی که در شورای امنیت داخلی و ارتش اسراییل صورت گرفت، سازمان ملل متحد برای اولین بار اعلام خواهد کرد که ارتش اسراییل سازمانی است که به کودکان آسیب می رساند و آنها را می کشد.»

اگر سازمان ملل متحد، رژیم صهیونیستی را در «فهرست ننگین» قرار دهد، این قطعنامه به مدت چهار سال قابل اجرا خواهد بود.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصمیم سازمان ملل برای قرار دادن نام رژیم صهیونیستی در لیست «قاتلان کودک»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصمیم سازمان ملل برای قرار دادن نام رژیم صهیونیستی در لیست «قاتلان کودک»"، کلیک کنید.