تحولات بازار طلا؛ سکه 7 میلیون و 700 هزار تومان حباب دارد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

تحولات بازار طلا؛ سکه 7 میلیون و 700 هزار تومان حباب دارد - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تازوما محمد کشتی آرای درباره تحولات بازار طلا و سکه در هفته ای که گذشت، اظهار کرد: قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی در هفته گذشته با نوسان حدود 26 دلاری روبه رو بود که در پایان هفته به 2 هزار و 319 دلار رسید.

وی افزود: قیمت طلا با توجه به ثبات نرخ ارز، کاهش حباب سکه و طلا در هفته گذشته و افت قیمت جهانی انس، به طور متوسط سیر نزولی داشت.

کارشناس بازار طلا با اشاره به کاهش قیمت ها در بازار طلا، گفت: سکه طرح قدیم با کاهش هفتگی 800 هزار تومانی به 36 میلیون و 800 هزار تومان رسید، همچنین سکه طرح جدید با کاهش هفتگی 400 هزار تومانی در قیمت 40 میلیون و 150 هزار تومانی معامله شد.

وی بیان کرد: نیم سکه با کاهش 400 هزار تومان و ربع سکه با کاهش 300 هزار تومانی در هفته گذشته به ترتیب 22 میلیون و 800 هزار تومان و 14 میلیون و 800 هزار تومان داد و ستد شد. همچنین سکه یک گرمی با 100 هزار تومان افت، 6 میلیون و 900 هزار تومانی معامله شد.

کشتی آرای با اشاره به کاهش متوسط 75 هزار تومانی قیمت هر مثقال طلای آب شده، گفت: قیمت هر مثقال طلا در بازار 14 میلیون و 339 هزار تومان بود، ضمن اینکه هر گرم طلا با کاهش متوسط 17 هزار تومانی به سه میلیون و 310 هزار تومان رسید.

وی عنوان کرد: در هفته گذشته با توجه به حراج سکه و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا، قیمت ها با کاهش حباب مبنای معاملات قرار گرفت.

کارشناس بازار طلا درباره وضعیت بازار طلا و سکه در هفته آینده پیش بینی کرد: با توجه به ثبات دلار و آرامش سیاسی و اقتصادی در جهان، شاهد ثبات در بازار طلا خواهیم بود.

وی ابراز کرد: به نظر می رسد هفته آینده، قیمت ها ثبات داشته باشد و افزایش تقاضا در روزهای آینده نداشته باشیم، این در حالی است که انتظار می رفت قبل از ماه محرم و با توجه به اعیاد پیش رو افزایش تقاضا داشته باشیم.

کشتی آرای خاطرنشان کرد: انتظار می رود در هفته آینده، نوسانات جزیی و معمول بازار را داشته باشیم، مانند همین نوسانات معمول که در دو هفته اخیر شاهد بودیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحولات بازار طلا؛ سکه 7 میلیون و 700 هزار تومان حباب دارد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحولات بازار طلا؛ سکه 7 میلیون و 700 هزار تومان حباب دارد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.