تحقق مطالبه دیرینه مردم/ تعریض جاده «نمازگاه – ارم» آغاز شد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

تحقق مطالبه دیرینه مردم/ تعریض جاده «نمازگاه - ارم» آغاز شد - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری تازوما، گروه استان ها: بخش ارم دشتستان یکی از مناطق محروم و کم برخوردار استان بوشهر است که لازم است بیش از به نیازها و مشکلات این بخش توجه شود.

بخش ارم تا مرکز شهرستان حدود 80 کیلومتر فاصله دارد که مسیر آن یک جاده کوهستانی سخت است و پیچ و خم های فراوانی و فرسودگی جاده از چالش های اساسی آن محسوب می شود.

این جاده کوهستانی طی سال های گذشته صحنه تصادفات متعددی بوده و تعداد زیادی از مردم این منطقه جان خود را در حوادث مسیر مذکور از دست داده اند.

سال ها است که مردم بخش ارم از مسوولان خواسته اند که نسبت به تعریض و بهسازی جاده «پل نمازگاه – ارم» اقدام کنند و مسوولان مختلف وعده داده اند که این مشکل حل شود ولی تاکنون این وعده ها محقق نشده بود.

طی سال های اخیر نماینده مردم دشتستان در مجلس پیگیری های فراوانی در این زمینه داشت و در حاشیه سفر رییس جمهور به استان بوشهر موفق شد نظر رییس جمهور را جلب کند و اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه مهم را جذب کند.

با جذب اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه مهم، امروز با حضور معاون اجرایی رییس جمهور و مسوولان استانی، عملیات تعریض و بهسازی جاده «پل نمازگاه – ارم» به مناسبت دهه مبارک فجر آغاز شد.

تحقق مطالبه دیرینه مردم

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی عصر یکشنبه با اشاره به آغاز عملیات تعریض و بهسازی جاده «پل نمازگاه – ارم – بوشکان» اظهار کرد: امروز یک روز خوب و تاریخی برای مردم دشتستان به ویژه بخش های ارم و بوشکان بود.

ابراهیم رضایی اضافه کرد: مطالبه قدیمی مردم ارم و بوشکان پس از سال های انتظار امروز کلنگ زنی شد و سد دهرود هم که یک مطالبه مهم بود با حضور معاون رییس جمهور اغاز شد.

وی تسریع در تکمیل این طرح ها را بسیار مهم دانست و افزود: تلاش می کنیم در زمان مناسب این طرح ها که نقش مهم و تاثیرگذاری در عمران و توسعه این مناطق دارند، تکمیل شده و به بهره برداری برسند.

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر با تقدیر از آیت الله رییسی برای تصویب طرح و تامین اعتبارات آن افزود: از معاون اجرایی رییس جمهور و دیگر مسوولانی که در تامین اعتبار و اجرایی شدن این پروژه نقش داشتند تشکر می کنیم.

تامین بودجه پروژه از اعتبارات نفت

معاون اجرایی رییس جمهور عصر یکشنبه در این آیین با تقدیر از پیگیری های نماینده دشتستان در پیگیری این پروژه و تامین اعتبارات مورد نیاز آن اظهار کرد: ما بدهکار همیشگی تاریخ به مردم محروم، عشایر غیور و به ویژه عشایر منطقه ارم شهرستان دشتستان هستیم.

محسن منصوری با اشاره به تامین اعتبارات پروژه های سد دهرود و تعریض جاده نمازگاه- ارم از اعتبارات نفت خاطرنشان کرد: از همه ظرفیت ها برای تسریع در تکمیل این پروژه ها استفاده خواهیم کرد.

وی دهه فجر را فرصت مناسبی برای بیان دستاوردها و تکمیل پروژه های بر جای مانده دانست و اضافه کرد: تکمیل سد دهرود و تعریض جاده نمازگاه ارم از مطالبات مهم مردم بوده که اکنون در مسیر تحقق قرار دارد.

تعریض جاده نمازگاه- ارم از خواسته ها و مطالبات عمومی و همیشگی مردم بخش ارم و بوشکان بوده که اکنون آغاز شده و انتظار می رود با پیگیری مسوولان در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

کاهش تصادفات و تلفات جاده ای و بهبود وضعیت حمل و نقل بار و مسافر از مهمترین اهداف اجرای پروژه تعریض جاده نمازگاه- ارم – بوشکان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحقق مطالبه دیرینه مردم/ تعریض جاده «نمازگاه – ارم» آغاز شد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحقق مطالبه دیرینه مردم/ تعریض جاده «نمازگاه – ارم» آغاز شد – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.