تاکید وزارت بهداشت بر توسعه آکادمیک طب ایرانی/بررسی پیشرفت پروژه مرکز درمان ناباروری سطح 3 بابل

وزیر بهداشت در سفر به استان مازندران، پیش از ظهر امروز از پروژه های سلامتکده طب ایرانی، سالن ورزشی بانوان دانشگاه علوم پزشکی بابل و پروژه مرکز درمان ناباروری حضرت فاطمه الزهرا(س) این شهر بازدید کرد.

به گزارش تازوما، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پروژه سلامتکده طب سنتی بابل با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای توسعه طب ایرانی آکادمیک و علمی در سطح کشور، یادآور شد: علمی شدن طب ایرانی در کشور از سال 1385 و مسیولیت بنده در معاونت آموزشی وزارت بهداشت آغاز شد. 

9 دانشکده طب ایرانی در کشور فعال هستند

وی تاکید کرد: امروز در کشور 9 دانشکده طب ایرانی فعال هستند و در تربیت متخصصان مشارکت دارند. خوشبختانه اولین رییس دانشگاه علوم پزشکی کشور با تخصص طب ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی بابل مشغول به فعالیت است. 

لزوم تسریع در تکمیل سالن ورزشی بانوان دانشگاه علوم پزشکی بابل تا هفته دولت

دکتر عین اللهی در بازدید از پروژه سالن ورزشی بانوان دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز با اشاره به نقش این پروژه در ایجاد نشاط و شور در بین دانشجویان، خواستار تسریع در تکمیل این پروژه مهم حوزه دانشجویی تا هفته دولت سال جاری شد.

پروژه سلامتکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل از سال 94 با زیربنای 2400 متر مربع در 3 طبقه آغاز شده بود که با پیشرفت فیزیکی 50 درصد متوقف و با روی کارآمدن دولت سیزدهم، پروژه جان تازه ای گرفت و اکنون با پیشرفت فیزیکی 92 درصد مراحل پایانی خود را سپری می کند.

عملیات ساخت سالن ورزشی بانوان دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز از سال 98 آغاز شده و تاکنون با هزینه کرد 8 میلیارد تومان در زیربنای دو هزار و 700 متر مربع با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در حال ساخت است.

تاکید وزارت بهداشت بر توسعه آکادمیک طب ایرانی/بررسی پیشرفت پروژه مرکز درمان ناباروری سطح 3 بابل

بررسی پیشرفت پروژه مرکز درمان ناباروری سطح 3 بابل

وزیر بهداشت همچنین در سفر به استان مازندران در بازدید از پروژه مرکز درمان ناباروری حضرت فاطمه الزهرا(س) بابل بر تسریع در تکمیل و تجهیز این پروژه تاکید کرد.

دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از این پروژه با اشاره به پیشرفت 88 درصدی پروژه مرکز درمان ناباروری بابل، تاکید کرد: این پروژه مرکز درمان ناباروری سطح 3 است که تخصصی ترین اقدامات و درمان های مربوط به ناباروری ارایه می شود. 

وی از اختصاص 40 میلیارد تومان در سفر رییس جمهور برای تکمیل این پروژه خبر داد و گفت: یکی از سیاست های اصلی وزارت بهداشت، تحقق رشد جمعیت و اجرای قانون جوانی جمعیت است؛ بگونه ای که تا کنون 25 جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل و تصمیمات بسیار خوبی در مسیر اجرای این قانون و ارایه تسهیلات و حمایت های درمانی، بیمه ای و آموزشی اتخاذ شده است. 

بر اساس گزارش سایت وبدا، تا کنون برای این پروژه که در زیربنای دو هزار و 700 متر مربع در 5 طبقه با پیشرفت فیزیکی 88 درصد در حال ساخت است، 48 میلیارد تومان هزینه شده است.

افتتاح دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل

وزیر بهداشت همچنین با حضور در شهرستان بابل، ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل را افتتاح کرد.

عین اللهی در حاشیه افتتاح این دانشکده با اشاره به افتتاح پروژه های متعدد حوزه سلامت در سفر امروز رییس جمهور به استان مازندران، گفت: رییس جمهور توجه و تاکید فراوانی به توسعه زیرساخت های مازندران در ابعاد مختلف از جمله حوزه سلامت دارد. دانشگاه علوم پزشکی بابل از دانشگاه های با سابقه کشور است که در سال 1362 به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی در استان مازندران فعالیت خود را آغاز کرده و آثار خیر بسیار زیادی را در منطقه ایجاد کرده است. 

وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت دانشکده دندانپزشکی بابل از دهه 70، گفت: عملیات ساخت ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی بابل از سال 95 آغاز شده و تا شروع کار دولت، حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با حمایت دولت، این پروژه در 5 هزار و 200 متر مربع زیربنا با اعتباری حدود 250 میلیارد تومان تکمیل شد و این دانشکده را یک دانشکده تخصصی و دارای ابعاد ملی در حیطه های آموزشی و درمانی می دانیم.

عین اللهی از وجود 20 کلاس درس در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد و گفت: امکانات آموزشی و کمک آموزشی مانند کتابخانه، سالن های مطالعه و کنفرانس و همچنین روش ها و ابزارهای جدید آموزشی مانند شبیه سازها در این پروژه دیده شده و 10 رشته تخصصی در این دانشکده فعال است.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید وزارت بهداشت بر توسعه آکادمیک طب ایرانی/بررسی پیشرفت پروژه مرکز درمان ناباروری سطح 3 بابل" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید وزارت بهداشت بر توسعه آکادمیک طب ایرانی/بررسی پیشرفت پروژه مرکز درمان ناباروری سطح 3 بابل"، کلیک کنید.