بهادری جهرمی: رهبران برخی کشورها برای اولین بار به ایران خواهند آمد

بهادری جهرمی:

بهادری جهرمی: رهبران برخی کشورها برای اولین بار به ایران خواهند آمد

سخنگوی دولت با بیان اینکه مقام های کشورهای مختلف خودشان برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده اند، گفت: علاوه بر رییس جمهور کشور تونس که در این سطح برای اولین بار به کشور ما می آیند، ما رهبران برخی کشورها را هم داریم که برای اولین بار است به ایران خواهند آمد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تازوما، علی بهادری جهرمی روز چهارشنبه در گفتگوی زنده تلویزیونی با اشاره به ویژگی های آیت الله سید ابراهیم رییسی، گفت: در جوان گرایی همه می دمند و از جوانگرایی سخن می گویند، اما اینکه کسی بیاید و واقعا جوانگرایی کند و از رفقای 30، 40 ساله خود و از کسانی که می شناسد و با آنها تجربه کار دارد عبور کند و به سراغ کسانی برود که چندان آنها را نمی شناسد و با آنها تجربه کار چندانی هم ندارد و اعتماد کند و موضوعات کلان ملی را در اختیار نیروی جوانی قرار دهد، کار مهمی می کند.

وی افزود: اگر به نحوه چینش در دولت آقای رییسی نگاه کنید در موضوعات مهم مانند مسایل اقتصادی که محور مباحث، مطالبات و اولویت های اول مردم است، وی این خطر و ریسک را می پذیرد و یک جوان را به عنوان وزیر اقتصاد دولت منصوب می کند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه حتی در معاونت اجرایی رییس جمهور که بار کار مطالبات، پیگیری ها و سفر ها را برعهده دارد، یک جوان را انتخاب کردند، گفت: حتی در حوزه نظم اداری و اصلاح ساختار های اداری که اتفاقاً آنجا به نگاه های نو و تحول گرایانه نیاز داریم، یک جوان را در حوزه معاونت اداری استخدامی ریاست جمهوری منصوب می کند.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: رییس جمهور برای جایگاه سخنگویی دولت هم به همین شکل عمل و یک جوان را منصوب کرد. حوزه سخنگویی و رسانه حساس است و همواره از افراد با تجربه استفاده می کنند، اما ایشان به یک جوان اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه البته این چینش ها فقط محدود به حوزه ها نبود و در وزارت خانه های آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به همین شکل عمل شد، گفت: نکته دوم اینکه، ایشان جوانان را رها نمی کرد و از آنها را حمایت می کرد. آقای رییسی در دولت یادداشت های با خود می آورد. در یک جلسه، بدوم آنکه حرفی از قبل مطرح شود گفت که این جوان ها غنیمت و بن بیت شکن هستند، راحت و بی پروا حرف می زنند.

سخنگوی دولت بیان کرد: ایشان در سطوح مختلف از جوان گرایی حمایت می کردند. آقای رییسی مانند پدر پشتوانه جوانان در دولت بود.

بهادری جهرمی تصریح کرد: پس از شلوغی سال 1401 بحث این بود که دانشگاه ها و یا مدارس در تازوما باز شود و یا نه؟! آقای رییسی محکم ایستاد و دستور دارد نظام آموزشی نباید معطل بماند و باید دانشگاه ها باز شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از بازگشایی دانشگاه ها، در جلسه دولت گفتیم باید در دانشگاه ها حضور پیدا کنیم؛ اما متولیان امر مخالفت می کردند. شورای امنیت کشور مخالفت می کرد، اما ما اعتقاد داشتیم باید به سوال و مطالبات جوانان و دانشجویان پاسخ دهیم.

سخنگوی دولت بیان کرد: خدمت حاج آقا رسیدم و موضوع را مطرح کردم، پس از آنکه دیدگاه خود را در میان گذاشتم گفتند: دستگاه ذی ربط را قانع کنید. گفتم نمی توانم و نظرم رای نمی آورد، اگر اجازه بدهید من دانشگاه بروم و شما از حضورم حمایت کنید؛ اعتماد کردند و به دانشگاه رفتم.

بهادری جهرمی عنوان کرد: وقتی آمدم گزارش ارایه دادم و گفتند: کار خوبی کردید؛ کار درستی بود و ادامه دهید. وقتی باز دستگاه ذی ربط مخالفت کرد آقای رییس جمهور گفت: شما اشتباه می کنید، کار درست را کسی می کند که به دانشگاه می رود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه امروز هیات دولت، گفت: یکی از رویه های حاج آقا این بود که می گفتند تعطیلی برای مردم است، شما در روز تعطیل هم باید کار کنید. شما خادم مردم هستنید، مردم یر روز تعطیل هم خدمت می خواهند از این تقریبا جلسات دولت در هیچ تعطیلی لغو نشد. امروز هم که از سوی دولت تعطیل رسمی اعلام شده است، ما جلسه را برگزار کردیم.  

سخنگوی دولت با بیان اینکه به آقای مخبر گفتم، امروز باید برای حضور در نماز به دانشگاه برویم، ضمن آنکه میهمانان خارجی هم قرار است به تهران بیایند پس جلسه را تعطیل کنیم، تصریح کرد: آقای مخبر نپذیرفت.   ما قرار است در این 40-50 روزی که امانتدار کابینه رییس جمهور هستیم، مسیر او را ادامه دهیم.  

بهادری جهرمی اضافه کرد: جلسه امروز هیات دولت از ساعت 6 تا 8 صبح برگزار شد، البته برخی از وزرا هم به دلیل کار نتوانستند حضور پیدا کنند. ما سوگند یاد کرده ایم در زمان باقی مانده رویه قبلی را با قوت در دولت ادامه دهیم.

وی درباره حضور رهبران و سران کشور های مختلف در مراسم آیت الله رییسی، با بیان اینکه مقام های کشور های مختلف خودشان برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده اند، گفت: علاوه بر رییس جمهور کشور تونس که در این سطح برای اولین بار است که به کشور ما می آیند، ما رهبران برخی کشور ها را هم داریم که برای اولین بار است که به ایران خواهند آمد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: از جمله کشور مصر که روابط ما مدت ها با آنها کمرنگ بود، اما در سطح وزیر امور خارجه در مراسم شرکت می کنند و یا کشور هایی هستند که برای اولین بار بعد از مدت ها  یک مقام از سوی آنان در مراسم شرکت می کند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: به اعتقاد من جنس نوع عملکرد آیت الله رییسی است که توانست این اثر را بگذارد و حقیقت انقلاب اسلامی و ماهیت سیاست خارجی انقلاب اسلامی را یک بار دیگر در اذهان کشور های جهان روشن کرد.

وی در جمع بندی حوزه سیاست خارجی دولتِ سیزدهم، گفت: نتیجه عملکرد مقتدرانه سیاست خارجی آیت الله رییسی را امروز بعد از 3 سال مشاهده می کنیم.  آیت الله رییسی ابتدای دولت گفت: شعار ما دیپلماسیِ همسایگان است، امروز بعد از سه سال می بینیم که همه همسایگان ـ حتی آنها که سطوح تعاملات خود را کاهش داده بودند، خودشان برای حضور ابراز علاقه می کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهادری جهرمی: رهبران برخی کشورها برای اولین بار به ایران خواهند آمد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهادری جهرمی: رهبران برخی کشورها برای اولین بار به ایران خواهند آمد"، کلیک کنید.