برداشت 50 درصد گندم خوزستان/میزان خسارت بارندگی به اراضی اعلام می شود

برداشت 50 درصد گندم خوزستان/میزان خسارت بارندگی به اراضی اعلام می شود

به گزارش خبرگزاری تازوما؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به برداشت 50 درصد گندم کشت در استان گفت: میزان خسارت ها پس از رصد و پایش اراضی به بانک کشاورزی اعلام خواهد شد.

مجید نبی پور گفت: هنگام برداشت محصول گندم با جبهه بارندگی مواجه شدیم که با اطلاع رسانی هواشناسی، نشست های بحران با همکاری استانداری برگزار و تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 50 درصد محصول گندم از مزارع خوزستان برداشت، 860 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خوزستان خریداری و در 31 سیلو، 12 کارخانه و 71 مرکز خرید روباز نگهداری می شوند، افزود: 58 هزار تن گندم در فضای باز نگهداری می شد که در صورت بارندگی دچار مشکل می شدند و خسارت زیادی می دیدند.

نبی پور ادامه داد: گندم هایی که در فضای باز نگهداری می شد با همکاری استانداری و سایر دستگاه های اجرایی مراکز روباز با کاورکشی پوشانده و به طور کامل محافظت شد، از این رو در بارش های اخیر هیچگونه خسارتی ندیدند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به انتقال بیش از 510 هزار تن گندم به مراکز مسقف، اضافه کرد: فقط 7 درصد گندم های موجود در فضای باز مورد مراقبت قرار گرفت که عملیات تخلیه و انتقال آنها به سیلوها، فضاهای استاندارد و کارخانجات آرد در دشت آزادگان، حمیدیه، هویزه و اهواز در حال انجام است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برداشت 50 درصد گندم خوزستان/میزان خسارت بارندگی به اراضی اعلام می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برداشت 50 درصد گندم خوزستان/میزان خسارت بارندگی به اراضی اعلام می شود"، کلیک کنید.