بخش خصوصی محور اصلی برگزاری نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران باشد

معاون اول رییس جمهور:

بخش خصوصی محور اصلی برگزاری نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران باشد

نشست شورای سیاست گذاری ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران (اکسپو) ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری تازوما؛ «محمد مخبر» معاون اول رییس جمهور در نشست شورای سیاستگذاری ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران (اکسپو)، معرفی دستاورد ها و توانمندی های کشورمان موجب ایجاد امید در میان دوستان و یاس و ناامیدی در میان دشمنان خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور افزود: ایران به برکت انقلاب اسلامی از ظرفیت ها و دستاورد های بزرگی در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، فناوری های نوین و سایر حوزه ها برخوردار است که مقامات و سران کشور های خارجی همواره در دیدار ها و مذاکرات، این توانمندی ها را تحسین می کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در این سال ها نتوانسته ایم پیشرفت ها، دستاورد ها و خودکفایی در عرصه های مختلف را حتی برای مردم خودمان به خوبی بازگو کنیم، تصریح کرد: بازدارندگی دستاورد های علمی و صنعتی کمتر از دستاورد های نظامی نیست چرا که به تناسب هر پیشرفت و خودکفایی، یاس و ناامیدی در دل دشمنان ایجاد می شود.

مخبر بر حمایت جدی دولت از برگزاری نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران تاکید کرد و افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های اجرایی با جدیت به دنبال برگزاری هرچه باشکوه تر این نمایشگاه باشند و اطمینان داشته باشند که دولت با تمام ظرفیت از آنها حمایت خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین بر ضرورت توجه به بخش خصوصی داخلی و خارجی در برگزاری این نمایشگاه تاکید و خاطر نشان کرد: بخش خصوصی باید محور اصلی برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران (اکسپو) باشد چرا که هم موجب تقویت و پایداری رابطه دولت و بخش خصوصی خواهد شد و هم موانعی نظیر تحریم کمتر پیش روی مراودات تجاری بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.

نشست شورای سیاست گذاری ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران (اکسپو) ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گزارشی از برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها برای برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران (اکسپو) ارایه کرد و گفت: در راستای سیاست دولت مبنی بر توسعه دیپلماسی صادرات محور، راهبرد این وزارتخانه تشویق شرکت های تولیدی به سمت تولیدات باکیفیت و صادرات محور است و نمایشگاه ایران اکسپو نیز زمینه ساز تحقق این راهبرد خواهد بود.

وزرای جهادکشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه از آمادگی همه جانبه خود برای ارایه دستاورد ها و تولیدات دانش بنیان و صادرات محور در این نمایشگاه خبر دادند.

در این نشست که رییس سازمان توسعه تجارت و رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند راهکار های برگزاری هر چه بهتر ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران (اکسپو) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

به گزارش تازوما، ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران موسوم به IRAEXPO 2024 از تاریخ 8 لغایت 12 اردیبهشت ماه 1403 در مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه در راستای اجرای سیاست های اقتصادی دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران در حوزه صادرات غیر نفتی و رونق تجارت خارجی برگزار خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بخش خصوصی محور اصلی برگزاری نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران باشد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بخش خصوصی محور اصلی برگزاری نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران باشد"، کلیک کنید.