با H-20، بمب افکن پنهان کار چین آشنا شوید

غزال زیاری_ پیشرفته ترین بمب افکن جهان با نام B-2 Spirit، در اختیار کشور آمریکاست که با طراحی بسیار خاصش این قابلیت را دارد که بدون شناسایی شدن در رادارها، بمب های هسته ای را حمل کند. دراین بین، چین، رقیب اصلی آمریکا، پروژه ای را به نام H-20 آغاز کرده که هدف از آن، تولید بمب افکنی است که ویژگی های به مراتب بهتری نسبت به B-2 Spirit داشته باشد، در هر پرواز، هزاران کیلومتر را بپیماید و درعین حال از یک سری عناصر متفاوت و باورنکردنی بهره مند باشد.

h20.jpg

راهکار چین برای سبقت از بمب افکن های آمریکا

باید این را در نظر داشت که بسیاری از جزییات فنی این هواپیمای رادارگریز که Xi’an H-20 نام گرفته، ناشناخته است؛ اما درهرحال، طبق گمانه زنی های آمریکا، این بمب افکن، حداکثر ظرفیت پرواز را برای 10هزار کیلومتر دارد و بدین ترتیب با دیگر پهپادهای طراحی شده توسط خود چین قابل رقابت است. درعین حال به نظر می رسد که این بمب افکن، از فناوری لازم برای انجام سوخت گیری در هوا برخوردار است که این فاکتوری کلیدی برای پرواز بر فراز آسمان دشمن برای ساعاتی طولانی به حساب می آید.

این بمب افکن جدید که مراحل طراحی و توسعه آن از سال 2016 آغاز شده، احتمالاً ظرفیت مفیدی برای حمل درمجموع 45 تن بار خواهد داشت؛ هرچند که این اعداد و ارقام فعلاً در حد گمانه زنی است و باید در انتظار ارایه و معرفی رسمی این بمب افکن باشیم. در ماه مارس گذشته بود که یکی از اعضای دولت چین اعلام کرد که به زودی این اتفاق رخ خواهد داد.

در این میان آمریکایی ها بر این باورند که بمب افکن چینی، از تکنولوژی های به کار رفته در B-2 Spirit و جدیدترین بمب افکن آن ها یعنی B-21 Raider بی بهره است.

بمب-افکن.jpg

درهرحال، برای کسب اطلاعات دقیق از یکی از مرموزترین پروژه های نظامی چین خیلی زود است. هر فناوری جدیدی باید مزیت رقابتی اش را در طول زمان حفظ کند؛ چرا که هزاران میلیون دلار از بودجه دولت برای ساخت و توسعه آن هزینه شده است؛ باید این را در نظر داشت که ساخت یک سلاح قابل حمل در حد و اندازه های B-2 Spirit کار آسانی نیست و این موضوع، درک طولانی شدن این پروژه را برای یک دهه آسان تر می کند.

منبع: mundodeportivo

227321

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با H-20، بمب افکن پنهان کار چین آشنا شوید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با H-20، بمب افکن پنهان کار چین آشنا شوید"، کلیک کنید.