بازیگر مشهور هالیوود در مریخ!

بازیگر مشهور هالیوود در مریخ!

آفتاب نیوز :

مریخ نورد استقامت ناسا یک همراه سنگی جدید به نام «دواین» دارد که گویی سوار بر یکی از چرخ های این مریخ نورد شده و با آن همراه شده است.

تیم عملیات ناسا در حرکتی که ما را به یاد تام هنکس در فیلم دور افتاده(Cast Away) می اندازد که روی یک توپ والیبال به عنوان تنها همراهش نام گذاشت، نام این سنگ را «دواین» گذاشته است.

در حالی که مریخ نورد استقامت در حال فعالیت در مریخ به سر می برد، ظاهراً با یک سنگ دوست شده است.

ناسا به تازگی تصویری از تکه سنگی که در کنار یکی از چرخ های مریخ نورد استقامت قرار گرفته، به اشتراک گذاشته است که نام این سنگ مریخی را برگرفته از لقب بازیگر مشهور هالیوود دواین جانسون ملقب به راک، به همین نام نام گذاری کرده است.

ناسا به گونه ای توییت می کند که انگار خود مریخ نوردها صحبت می کنند و اکنون استقامت «دواین» را به جهان معرفی کرد و گفت: سلام رفیق کوچولو. به نظر می رسد که من دوست سنگی دیگری را انتخاب کرده ام که تیم عملیات من نامش را «دواین» گذاشته است. چرخ های من گاهی به سنگ ها برخورد می کنند. آنها بی ضرر هستند و در نهایت از سر راه من کنار می روند. تا آن زمان، داشتن یک همراه برای من خوب است.

مریخ نورد استقامت ناسا در فوریه 2021 بر روی مریخ فرود آمد. ماموریت آن جستجوی نشانه هایی از حیات بیگانه باستانی از طریق نمونه های سنگی است که جمع آوری می کند و برای ماموریتی در آینده که قرار است این نمونه ها را به زمین بیاورد، آماده می کند.

استقامت قبلاً نیز با سنگ هایی در چرخ های آلومینیومی خود مواجه شده و تا به امروز هیچ مشکلی ایجاد نشده است. در واقع حتی یک سنگ بیش از یک سال در چرخ های این مریخ نورد باقی ماند.

فقط گذر زمان نشان می دهد که آیا «دواین» برای مدت طولانی در چرخ استقامت می ماند یا اینکه به زودی از آن بیرون می پرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازیگر مشهور هالیوود در مریخ!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازیگر مشهور هالیوود در مریخ!"، کلیک کنید.