بازدید رییس جمهور از خانه نوآوری و فناوری ایران در محل نمایشگاه بین المللی تهران

بازدید رییس جمهور از خانه نوآوری و فناوری ایران در محل نمایشگاه بین المللی تهران

رییس جمهور در جریان نظارت ستادی بر معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، از نمایشگاه محصولات دانش بنیان «خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT)» بازدید کرد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری تازوما؛ رییس جمهور در جریان نظارت ستادی بر معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، از نمایشگاه محصولات دانش بنیان «خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT)» که در محل نمایشگاه بین المللی تهران به عنوان شعبه مرکزی خانه های نوآوری و فناوری در کشور های هدف صادراتی مستقر است، بازدید کرد.

خانه های نوآوری و فناوری (iHiT) علاوه بر تهران، در کشور های کنیا، سوریه، چین، روسیه، چین، ازبکستان، ترکیه و عراق نیز دایر و فعال هستند و شعبه مرکزی iHiT که هاب این مراکز می باشد زیر نظر معاونت علمی و فناوری در تهران دایر شده است.

بیش از 689 شرکت در فضایی به وسعت 3 هزار و 500 متر مربع، بیش از 2 هزار کالای نوآورانه و دانش بنیان را در بخش های بخش دام و طیور، خوراک و تغذیه، ماشین آلات کشاورزی، بخش حمل و نقل، آب و انرژی، ساختار شهر هوشمند، ساختمان و خانه هوشمند، برق و الکترونیک، مواد پیشرفته و پلیمر، تجهیزات آزمایشگاهی، ماشین الات الکترونیک، دارو و سلامت، تجهیزات پزشکی، گیم و انیمیشن، صنایع خلاق و صنایع دستی در این مرکز به نمایش گذاشته اند.

 

بازدید رییس جمهور از خانه نوآوری و فناوری ایران در محل نمایشگاه بین المللی تهران

خانه نوآوری و فناوری iHiT با هدف 1- ارتقای زیرساخت های سخت افزاری، تجاری سازی و صادرات فناوری های دانش بنیان از قبیل شوروم کالا ها و دستاورد های دانش بنیان، تامین فضای کار اختصاصی، فضای کار اشتراکی و اتاق های جلسات، 2- ارایه خدمات نرم افزاری شامل تحقیقات بازار، بازاریابی، اخذ استاندارد ها و مجوز های فروش، 3- حمایت از توسعه بازار خارجی شرکت های دانش بنیان در کنار توسعه بازار داخلی و 4- به کارگیری و تعامل موثر با کارگزاران صادراتی، شرکت های مدیریت و صادرات راه اندازی شده و تسهیل فرآیند صادرات شرکت های دانش بنیان، شتاب دهی توسعه بازار بین المللی شرکت های دانش بنیان و معرفی توانمندی دانش بنیان داخلی در بازار های بین المللی از جمله ماموریت های اصلی آن است.

در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در رتبه 15 تولید علم، رتبه 5 نانوتکنولوژی، رتبه 8 علوم شناختی، رتبه 10 تکنولوژی، رتبه 18 هوش مصنوعی و رتبه 13 سلول های بنیادی در جهان قرار دارد.

تعداد کل شرکت های دانش بنیان فعال کشور 9 هزار و 599 شرکت است که در سال 1401 تعداد این شرکت ها 8 هزار و 260 و در سال 1400 برابر با 6 هزار و 632 واحد بوده است. 4 هزار و 397 شرکت نیز درخواست خود را برای ثبت به عنوان شرکت دانش بنیان ارایه کرده اند.

تعداد اشتغال ایجاد شده در این شرکت ها در سال 1402 برابر با 328 هزار و 479 نفر است که این تعداد در سال 1401 و سال 1400 به ترتیب 263 هزار و 643 و 212 هزار و 129 نفر بوده است.

ارزش صادرات شرکت های دانش بنیان نیز امسال تا کنون به رقم 1890 میلیون دلار رسیده که این رقم در سال گذشته 850 و در سال 1400 برابر با 603 میلیارد دلار بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید رییس جمهور از خانه نوآوری و فناوری ایران در محل نمایشگاه بین المللی تهران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید رییس جمهور از خانه نوآوری و فناوری ایران در محل نمایشگاه بین المللی تهران"، کلیک کنید.