بازداشت مردی که با رسید جعلی در تهران خرید می کرد

بازداشت مردی که با رسید جعلی در تهران خرید می کرد

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری فردی که با نمایش رسید جعلی اقدام به خرید کالا از فروشندگان کرده بود، خبرداد.

به گزارش تازوما، سرهنگ علی قاسم پور درباره جزییات این خبر گفت: به دنبال تماس شهروندی با مرکز فوریت های پلیسی 110 این شخص گفت که در مجتمع تجاری مگامال در شهرک اکباتان فردی با نمایش رسید جعلی قصد خرید از مغازه وی را دارد.

وی با اشاره به حضور ماموران در محل گفت:بلافاصله تیم عملیات کلانتری 135 آزادی به محل اعزام شده و با بررسی دوربین های مداربسته پاساژ و مغازه ها و با استفاده از شیوه های نوین پلیسی متهم را شناسایی کرده و پس از مدت کوتاهی متهم را در داخل یکی از مغازه های مرکز خرید درحالی که قصد خرید به صورت کارت به کارت با ارایه رسید جعلی را داشت دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: پس از بررسی های اولیه متهم به جرم خود مبنی بر خرید از فروشگاه ها با رسید جعلی اعتراف و اظهارکرد که با این شیوه از تعدادی فروشگاه در سطح تهران کلاهبرداری کرده است.

قاسم پور افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهم تعداد 22 دستگاه تلفن همراه از نوع آیفون، یک دستگاه کنسول بازی سونی، سه قطعه فرش دست بافت، یک دستگاه تبلت، یک دستگاه موتورسیکلت، مقداری لوازم جانبی موبایل و 26 عدد سیگار الکترونیک که هر یک ارزش حدودی 50 میلیون ریال قیمت داشتند، کشف شد که تمام این موارد با رسید جعلی خریداری شده بود.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در این خصوص 10 نفر از مالباختگان که فریب خورده و با رسید جعلی به متهم کالا فروخته بودند شناسایی شدند و شناسایی شکات دیگر در دستورکار پلیس قرار دارد.

قاسم پور به شهروندان توصیه کرد که در هنگام فروش کالا به افراد، حتماً از دستگاه های معتبر کارتخوان استفاده کنند و در هنگامی که مشتری قصد پرداخت با پول نقد یا به صورت کارت به کارت را دارد حتماً از تقلبی نبودن اسکناس یا رسید کارت به کارت با بررسی کردن موجودی و گردش حساب بانکی مطمین شوند.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت مردی که با رسید جعلی در تهران خرید می کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت مردی که با رسید جعلی در تهران خرید می کرد"، کلیک کنید.