بازتاب سانحه بالگرد رییس جمهور به روایت گوگل

به گزارش تازوما، از حوالی ساعت 15 روز 30 اردیبهشت، نخستین شایعات مبنی بر سقوط یکی از بالگردهای کاروان رییس جمهور در فضای مجازی منتشر شد؛ بااین حال نخستین موج این خبر حوالی ساعت 16:15 در موتور جست وجوی گوگل ثبت شد و بین ساعت 18 تا 18:30 به اوج رسید.

سانحه بالگرد رییس جمهور به روایت گوگل

موج دوم از حوالی ساعت 23 به راه افتاد که به نظر می رسد عامل آن، انتشار اخباری مبنی بر شناسایی محل احتمالی بالگرد باشد و در شرایطی که می رفت به اوج در حوالی ساعت 4 بامداد برسد، با افت وخیزهای متعددی همراه شد که امکان دارد به خاطر اختلالات در ارتباطات اینترنتی باشد.

بالاترین قله موج جست وجو حوالی ساعت 4:40 بامداد ثبت شد، زمانی که خبرها از ثبت مختصات احتمالی محل سانحه و اعزام تیم ها به آن منطقه حکایت داشت.

روند موج جست وجو از حوالی ساعت 6 بامداد تا 7 صبح، مقارن با انتشار خبرهای تلخ از مشاهده محل سانحه و بقایای بالگرد و زنده نماندن تمام سرنشینان بود. پس از انتشار اخبار قطعی، موج جست وجوی کاربران هم رو به میرایی گذاشت.

بر اساس آمار گوگل ترندز، مردم قم بیش از دیگر استان ها پیگیر اخبار سانحه بالگرد رییس جمهور و همراهانش بودند و پس ازآن استان های تهران، البرز، مرکزی و آذربایجان شرقی بیشترین پیگیری را می کردند.

روند جهانی

سانحه بالگرد رییس جمهور به روایت گوگل

نمودار گوگل ترندز در مقیاس جهانی نیز نشان می دهد موج خبر از حوالی ساعت 16:18 دیروز و تقریباً هم زمان با افزایش نگرانی ها در داخل کشور به راه افتاد، اما از حوالی ساعت 21 تقریباً تخت شد و تا حوالی ساعت 6 بامداد امروز که خبرهای یافتن لاشه بالگرد منتشر شد، اوج نگرفت. اوج موج جهانی هم مقارن با ساعت 8 صبح و اعلام رسمی خبر شهادت همه سرنشینان بالگرد ثبت شد.

5454

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازتاب سانحه بالگرد رییس جمهور به روایت گوگل" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازتاب سانحه بالگرد رییس جمهور به روایت گوگل"، کلیک کنید.