این گروه صنفی اگر کارتخوان نداشته باشید، مجرم محسوب می شوند

این گروه صنفی اگر کارتخوان نداشته باشید، مجرم محسوب می شوند

به گزارش خبرگزاری تازوما، مستوفی، رییس مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص این که سخنگوی سازمان تعزیرات اخیرا اعلام کرده که گرفتن پول نقد توسط پزشکان تخلف تعزیراتی نیست، افزود: اگر به این نتیجه رسیده شود که این وجوه وقتی به صورت نقد دریافت می شود مازاد بر حق الزحمه است قطعا پیگیری تعزیراتی خواهد داشت، اما در نظام مالیاتی باتوجه به پیاده سازی سامانه مودیان و قانون پایانه های فروشگاهی از ابتدای سال 1402 پزشکان مکلف به استفاده از دستگاه کارتخوان شده اند و تخلف از این حکم قانونی ممکن است تخلف تعزیراتی نباشد، اما تخلف از قانون محسوب می شود.

وی گفت: سازمان امور مالیاتی مکلف است به مراجع مربوطه اعلام کند و سازمان نظام پزشکی موظف است بعد از پیگیری هایی که می کند تخلف آن پزشکان حل نشد به مراجع قضایی اعلام کند.

مستوفی خاطر نشان کرد: از مجموع 42 هزار گزارشی که در سامانه سوت زنی سازمان امور مالیاتی از طریق مردم دریافت کردیم 75 درصد گزارش ها درباره تخلفات پزشکان بوده است.

رییس مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی افزود: مراتب به سازمان نظام پزشکی اعلام شد و در چهار گزارش فصلی طبق تکلیفی که سازمان امور مالیاتی داشت مراتب به مراجع نظارتی در مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد و سازمان امور مالیاتی تکلیف خود را در ارایه گزارش و پیگیری در اجرای ماده 274 قانون مالیات های مستقیم به انجام رسانده است.

وی گفت: پزشکانی که از دستگاه کارتخوان استفاده نمی کنند با شناسایی حساب های شخصی یا حساب های بستگانشان که از آن طریق پول دریافت می کنند، درآمدهایشان را احصا می کنیم و نسبت به درآمدهای احصا شده مطالبه مالیات را خواهیم داشت.

تازوما نوشت: مستوفی افزود: سازمان امور مالیاتی صرفا مکلف است اگر جرم این پزشکان از طرف مراجع قضایی اثبات شد بر مبنای جرم اثبات شده پیگیری قضایی انجام می شود که چهار پزشک در سال گذشته مشمول شناسایی جرم در قوه قضاییه شدند و ترتیبات قانونی لازم هم علیه آنها اجرا شده است.

رییس مرکز بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: تعداد پزشکان زیاد است مراجعات مردم به پزشکان نیز زیاد است و سازمان امورمالیاتی قطعاً با متخلفان برخورد می کند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این گروه صنفی اگر کارتخوان نداشته باشید، مجرم محسوب می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این گروه صنفی اگر کارتخوان نداشته باشید، مجرم محسوب می شوند"، کلیک کنید.