ایجاد اشتغال کانون توجه دولت شهید رییسی بود

تازوما/خراسان جنوبی رییس اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در دولت سیزدهم با پیگیری اجرای طرح های مهم در دست اجرای خراسان جنوبی به تعداد22طرح با سرمایه گذاری18000میلیارد تومان و اشتغال3000 نفر ایجاد شد.

احمد آریافر، در گفت وگو با تازوما بیان کرد: سرمایه گذاری ایجاد شده در بخش صنعتی،معدنی وتجاری در سطح خراسان جنوبی در دولت سیزدهم با رشد284درصد نسبت به ابتدای دولت به بیش از19هزار میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه اشتغال ایجاد شده در بخش صنعتی، معدنی و تجاری در سطح استان در دولت سیزدهم با رشد17درصد نسبت به ابتدای دولت به بیش از128هزار نفر رسیده است، گفت: تعیین و تکلیف پهنه های اکتشافی استان و آزادسازی بیش از23هزار کیلومتر مربع از مساحت استان جهت سرمایه گذاری در اکتشاف و اجرای تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی به مساحت15هزار کیلومتر مربع در4شهرستان استان با اعتباری بالغ بر 150میلیارد تومان توسط وزارت صمت بر اساس مصوبات سفر اول دولت به استان صورت گرفت.

آریافر اظهار کرد: شهید جمهور مرز ماهیرود را  به عنوان گمرک رسمی برای واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در استان تعیین کرده و نیز خط انتقال برق پست132 کیلو وات معادن شاهکوه با سرمایه گذاری250میلیاردتومان و اشتغال370نفر در دولت سیزدهم اتفاق افتاد.

رییس اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ذخایر کشف شده به میزان7میلیارد تن با رشد80درصدی نسبت به ابتدای دولت سیزدهم افزایش پیدا کرد، گفت: تکمیل و بهره برداری طرح تولید آهن اسفنجی شرکت فولاد قاینات با سرمایه گذاری6000میلیارد تومان پس از15سال که مجموعا 1200نفر در این واحد مشغول به فعالیت هستند.

ایجاد اشتغال کانون توجه دولت شهید رییسی بود

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم شهید آیت الله رییسی به تکمیل و بهره برداری از5واحد تولید کنسانتره آهن با سرمایه گذاری بالغ بر2000میلیارد تومان با اشتغال650نفر، تکمیل و بهره برداری از سه طرح تولید شمش طلا با سرمایه گذاری1400میلیارد تومان و اشتغال550نفر و تکمیل و بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت15هزار تن شرکت کویر تایر با سرمایه گذاری1000میلیارد تومان و پیش بینی اشتغال250نفر و اجرای پروژه تامین آب شرکت فولاد قاینات از طریق احداث تصفیه خانه فاضالب شهر قاین و انتقال آبتا مجتمع فولاد توسط شرکت ملی فولاد با سرمایه گذاری1000میلیارد تومان در دولت سیزدهم در استان اتفاق افتاد.

آریافر گفت: در دولت شهید جمهور نیز پروژه هایی نیز در استان اجرا شد، پروژه خط انتقال برق به معادن مهم استان با سرمایه گذاری250میلیارد تومان توسط ایمیدرو (خط انتقال برق132کیلوولت حوزه زغالی طبس، خط انتقال برق به منطقه سرب و روی غنی آباد بشرویه)، پروژه احداث پست400کیلو ولت نهبندان جهت تامین برق به معاد نشاهکوه نهبندان، قلعه زری و صنایع وابسته و جوار معدنی استان با سرمایه گذاری250میلیارد تومان با مشارکت ایمیدرو، شرکت شهرک های صنعتی و شرکت برق از پروژه های اجرا شده در استان بود.

رییس اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در حوزه بهره برداری از دو طرح تولید میکرونیزه بنتونیت با سرمایه گذاری50میلیارد تومان و اشتغال50 نفر در سال جاری و بهره برداری ازطرح تولید کنسانتره فلورین شرکت ارزش آفرین فردوس با سرمایه گذاری 116میلیارد تومان و اشتغال 18نفر خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم طراحی  و تولید تایر خودروهای برقی و تایر پنچر رو شرکت کویر تایر با سرمایه گذاری16میلیارد تومان و راه اندازی خط نیمه صنعتی و دانش بنیان پروژه استحصال مس بهروش سارت مجتمع شادان با سرمایه گذاری13میلیارد تومان و اشتغال10نفر نیز از اقدامات دولت شهید جمهور بوده است.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم در بخش صنعت و معدن خراسان جنوبی نیز پروژه هایی کلنگ زنی شدند که خط تولید نورد و میلگرد کالف صنعتی مجتمع فولاد قاینات با سرمایه گذاری2500میلیارد تومان و اشتغال250نفر، احداث کارخانه فلوتاسیون کنسانتره مس شرکت کارند صدر جهان با سرمایه گذاری300میلیارد تومان و اشتغال700نفر، کلنگ زنی طرح تولید شمش طلا شرکت زرین معدن خونیک با سرمایه گذاری650میلیارد تومان و اشتغال150نفر و کلنگ زنی طرح تولید فروسیلیسیوم شرکت بازرگانی آوان صنعت نادین با سرمایه گذاری372میلیارد تومان و اشتغال190نفر از اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم بوده است.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایجاد اشتغال کانون توجه دولت شهید رییسی بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایجاد اشتغال کانون توجه دولت شهید رییسی بود"، کلیک کنید.