اهدای بیش از 900 بسته معیشتی به مددجویان بندرعباس

اهدای بیش از 900 بسته معیشتی به مددجویان بندرعباس

به گزارش تازوما، مهدی زارعی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ابتدای خردادماه امسال با همکاری مردم نیکوکار بندرعباس مبلغ هفت میلیارد و 176 میلیون و 500 هزار ریال زکات مستحبی و زکات واجب پرداخت شده که در قالب 926 بسته معیشتی و مواد غذایی به خانواده های نیازمند تحت حمایت این نهاد اهدا شده است.

وی اضافه کرد: از مجموع زکات پرداخت شده توسط مردم نیک اندیش بندرعباس، مبلغ 6 میلیارد و 19 میلیون ریال زکات مستحبی است که به صورت 463 بسته معیشتی شامل اقلام برنج(10کیلوگرم)، روغن مایع، ماکارانی(2بسته)، سویا، رب گوجه فرنگی، حبوبات (سه بسته)، چای و قند، به خانواده های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد اهدا شده است.

وی ادامه داد: مبلغ یک میلیارد و 157 میلیون و 500 هزار ریال آن نیز زکات واجب بوده که در قالب تعداد 463 بسته سه کیلویی خرما و هر کدام به ارزش 2 میلیون و 500 هزار ریال به خانواده های نیازمند اهدا شده است.
رییس کمیته امداد منطقه سه بندرعباس ضمن قدردانی از زکات پردازان و مردم نیکوکار بندرعباس، تصریح کرد: فرهنگ سازی زکات توسط ایمه جمعه و استفاده از ظرفیت مبلغان و عاملان زکات و شفاف سازی برای عموم مردم در مورد نوع و محل مصرف زکات که همیشه در راستای محرومیت زدایی، رفع فقر و برطرف نمودن نیازهای ضروری محرومان هزینه شده است، می تواند نقش موثری در افزایش اعتماد عمومی و تمایل خیران و آحاد مختلف جامعه برای پرداخت زکات مستحبی و واجب داشته باشد.

این مقام مسیول خاطرنشان کرد: همه مردم می توانند با مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد و یا با شماره گیری کد دستوری #076*8877* و اهدا کمک های نقدی و غیرنقدی خود در رفع مشکلات اقشار نیازمند جامعه مشارکت کنند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اهدای بیش از 900 بسته معیشتی به مددجویان بندرعباس" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اهدای بیش از 900 بسته معیشتی به مددجویان بندرعباس"، کلیک کنید.