انتقاد امیرعبداللهیان از رویکرد دوگانه آمریکا در قبال غزه

وزیر امور خارجه ایران در دیدار همتای قطری خود گفت آمریکا در یک طرف از راهکار جنگ در غزه حمایت و در سمت دیگر از صلح صحبت می کند.

به گزارش تازوما، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه با شیخ «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان روند روابط دوجانبه ایران و قطر را رو به رشد توصیف و نسبت به آن اظهار خرسندی کرد.

امیرعبداللهیان بر مسولیت مشترک وزارتخانه های خارجه 2 دولت در تامین نظرات و منویات روسای 2 کشور مبنی بر تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری متناسب با ظرفیت های متنوع موجود در دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران مشورت ها و همکاری های تهران-دوحه در موضوعات منطقه ای را سازنده و در راستای منافع مشترک دو کشور و نیز ثبات و امنیت جمعی در منطقه ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به نگاه مشترک تهران و دوحه در ضرورت پایان بخشیدن فوری به جنگ رژیم اسراییل علیه غزه و پایان نسل کُشی فلسطینیان، آخرین تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در راستای این هدف را برشمرد.
 
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی در خصوص حمله نظامی زمینی به رفح گفت، دولت آمریکا از قصد خود مبنی بر عدم گسترش دامنه جنگ در منطقه صحبت می کند و همزمان ذره ای از تامین سلاح و تجهیزات جنگی رژیم اسراییل برای کشتار فلسطینی ها کم نکرده است.

او گفت رسیدن به توافق و راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ علیه غزه می تواند به نتیجه برسد، به شرطی که آمریکا میان تداوم جنگ و آتش بس یکی را در عمل و نه در حرف انتخاب کند.

امیرعبداللهیان تلاش های دیپلماتیک قطر به منظور تحقق آتش بس و پایان جنگ علیه غزه را ستود، در عین حال دولت آمریکا را فاقد صداقت لازم برای کمک به راهکار سیاسی به منظور توقف جنگ علیه غزه دانست.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد حماس و مقاومت فلسطین حسن نیت و درایت خود را در پایبندی به راهکار سیاسی نشان دادند، اما روشن است که نتانیاهو همچنان گزینه جنگ را در اولویت قرار داده و دولت آمریکا نیز در یک طرف بطور عملی از راهکار جنگ حمایت می کند و در سمت دیگری از صلح و آتش بس صحبت می کند.

با ایران درباره متوقف کردن سریع جنگ علیه غزه اتفاق نظر داریم

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر نیز ضمن اظهار خرسندی از این دیدار، روابط دوحه و تهران را در عرصه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی و همچنین در کمک به تحکیم صلح و ثبات در منطقه سازنده دانست و بر عزم کشورش برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

نخست وزیر قطر ضمن تشکر از دیپلماسی فعال تهران در حمایت از فلسطین و امنیت پایدار منطقه، با تشریح نتایج حاصله از تلاش های کشورش در کمک به شکل گیری توافق سیاسی و ایجاد آتش بس در غزه، گفت با جمهوری اسلامی ایران در خصوص ضرورت تقویت تلاش ها برای متوقف کردن سریع جنگ علیه غزه اتفاق نظر داریم و تلاش های دیپلماتیک قطر در همین راستا ادامه خواهد یافت.

انتقاد امیرعبداللهیان از رویکرد دوگانه آمریکا در قبال غزه

انتقاد امیرعبداللهیان از رویکرد دوگانه آمریکا در قبال غزه

انتقاد امیرعبداللهیان از رویکرد دوگانه آمریکا در قبال غزه

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد امیرعبداللهیان از رویکرد دوگانه آمریکا در قبال غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد امیرعبداللهیان از رویکرد دوگانه آمریکا در قبال غزه"، کلیک کنید.