اظهارات تازه ملکه اردن درباره جنگ غزه/ نمی توان منتظر حکم لاهه بود

اظهارات تازه ملکه اردن درباره جنگ غزه/ نمی توان منتظر حکم لاهه بود

به گزارش تازوما ملکه رانیا، همسر عبدالله دوم، پادشاه اردن در مصاحبه با شبکه MSNBC آمریکا گفت: صدور حکم نهایی دیوان بین المللی دادگستری علیه اسراییل درباره نسل کشی در غزه ممکن است سال ها طول بکشد. نمی توان منتظر این حکم بود چرا که مردم در آنجا در حال کشته شدن هستند. هرچه بیشتر طول بکشد لکه ننگ بر وجدان جهانی بزرگتر می شود.

به نقل از تازوما وی افزود: زمانی که از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی استفاده می شود این یک مجازات جمعی و جنایت جنگی است. زمانی که تمام ساکنان کوچانده می شوند این نیز یک جنایت جنگی است. کاملا واضح است که اسراییل مشکلی در حمله به غیرنظامیان ندارد و زندگی فلسطینی ها برایش بی ارزش است. 70 درصد از 35 هزار نفری که در غزه به شهادت رسیدند زن و کودک هستند. جنگ غزه منجر به آوارگی 1.7 میلیون نفر از مجموع 2.2 میلیون ساکن غزه شد.

همسر پادشاه اردن اجرای نابرابر قوانین بشردوستانه بین المللی درباره وضعیت غزه را یک سابقه خطرناک دانست و گفت: زمانی که قوانین بین المللی توسط اسراییل در غزه بدون هیچ گونه عواقبی نقض می شود، زمانی که قطعنامه های سازمان ملل نادیده گرفته می شود، این به چه معنا است؟! زمانی که کشورهای مشخصی به دلیل کارنامه ضعیف خود در زمینه حقوق بشر مجازات می شوند اما به اسراییل که مرتکب نسل کشی می شود با سلاح های بیشتر پاداش داده می شود، عدالت کجاست؟

ملکه رانیا گفت: زندگی کردن در سایه اشغالگری بسیار دشوار است. اینکه هر روز ببینی که طرف دیگری بخشی از زندگیت را زیر نظر دارد و تو را خوار می کند و در هر لحظه ممکن است بدون دلیل بازداشت شوی. اسراییل علاوه بر جنگ علیه غزه فلسطینی ها در کرانه باختری را نیز مجازات می کند. حدود 500 فلسطینی از جمله 124 کودک از هفت اکتبر در کرانه باختری به شهادت رسیده و 8000 نفر دیگر بازداشت شدند. جامعه بین المللی باید از نفوذ خود برای پایان جنگ غزه استفاده کند.

وی افزود: جامعه بین المللی باید برای مجازات 2 طرف آماده باشد. رسیدن به یک صلح عادلانه نمی تواند تنها به تحمیل اراده قوی تر (اسراییل) بر طرف ضعیف تر محدود شود. تمام چیزی که می خواهم این است که همه برای یک بار هم که شده خودشان را جای فلسطینی ها قرار دهند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اظهارات تازه ملکه اردن درباره جنگ غزه/ نمی توان منتظر حکم لاهه بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اظهارات تازه ملکه اردن درباره جنگ غزه/ نمی توان منتظر حکم لاهه بود"، کلیک کنید.