اطلاعیه جدید برای دارندگان کارت ملی

با توجه به اعلام معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، در حال حاضر در کشور امکان پرداخت از طریق موبایل به جای استفاده از کارت (NFC) به صورت عملیاتی فراهم شده است و پنج بانک در حال حاضر به این شبکه متصل شده اند.

اطلاعیه جدید برای دارندگان کارت ملی

آفتاب نیوز :

مدیر اداره نظارت بر نظام های پرداخت بانک مرکزی در این باره توضیح داد: طرح کارت هوشمند همراه بانکی (تراکنش های حضوری بی کارت) به منظور ارتقای استاندارد های امنیتی در شبکه پرداخت کشور، متصل خواهد شد.

در این روش، به حضور فیزیکی کارت بانکی در هنگام تراکنش نیازی نیست و با اخذ اثر انگشت مشتری، امنیت پرداخت در چندین مرحله روی برنامک هوشمند به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند.دبیرکل اسبق بورس در این مورد توضیح داد:این رخداد می تواند تاثیرات بسیاری بر بازار های مختلف بگذارد و همگان در آینده متوجه اثرگذاری بالای این امر خواهند شد. من این اتفاق را به فال نیک می گیرم و باور دارم که تغییرات مثبتی در این زمینه ایجاد می شود.

او ادامه داد: مردم به راحتی می توانند از طریق گوشی های هوشمند خود، پرداختی ها را انجام دهند و مانند گذشته مستقیما به کارت های خود وابسته نباشند.

اینکه دستگاه های خودپرداز برای دریافت وجوه موردنظر مردم سقف تعیین کردند، بیانگر اراده راسخ دولت برای حذف پول نقد است. تمامی فروشندگان، حتی دست فروشان نیز دارای دستگاه کارت خوان هستند و دیگر پول نقد اهمیت و ارزش سابق خود را از دست داده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اطلاعیه جدید برای دارندگان کارت ملی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اطلاعیه جدید برای دارندگان کارت ملی"، کلیک کنید.