اسراییل مدعی کدام پیروزی است؟

اسراییل مدعی کدام پیروزی است؟

یک تحلیلگر سیاسی در یادداشتی کوتاه با مرور رخدادهای 7 ماه گذشته این سوال را مطرح کرده که رژیم صهیونیستی تا کنون چه دستاوردی از این نبرد طولانی مدت کسب کرده است؟

به گزارش تازوما، علیرضا تقوی نیا، تحلیلگر سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت: چند اتفاق پس از 7 ماه نبرد بی امان طی روزهای گذشته در نوار غزه رخ داد که نشان می دهد اسراییل نمی تواند از پیروزی حتی ادعایش را هم مطرح کند.

اولین رخداد حمله راکتی به کرم شالوم بود که چند صهیونیست کشته شدند ؛ سپس عملیات آتشباری علیه شهر بیرالسبع در 40 کیلومتری شرق نوار غزه که برخی از راکت ها نیز اصابت کردند.

همچنین در روزهای اخیر مقاومت فلسطین چندبار شهر عسقلان را زیر راکت بُرد تا نشان دهد تا چه میزان بر باریکه غزه سیطره دارد که به راحتی عملیات آتشباری با استفاده از ادوات و راکت انجام می دهد.

در شمال نیز حزب الله کیفیت اصابت های پهپادی و راکتی اش را به عمد بالا برده و تلفات بالای روزانه از صهیونیست ها می گیرد.

این رژیم همچنین برای اولین بار مورد یک حمله موشکی و پهپادی سنگین مستقیم از جانب ایران قرار گرفت و نتوانست پس از آن بازدارندگی خود را بازگرداند و جابجا شدن موازنه قدرت را ناچارا قبول کرد.

از تبعات و هزینه 7 ماه جنگ و نابودی صنعت توریسم و صدهها هزار آواره و صدمه جدی به تجارت دریایی اسراییل و حملات مکرر از عراق، یمن و اخیرا بحرین نیز نباید غافل شد. 

اگر عدم کامیابی در ترور یحیی سنوار و فرماندهان حماس، نابودی توان نظامی این جنبش و آزادی اُسرای صهیونیست را نیز فاکتور بگیریم، در عرصه بین الملل نیز رژیم صهیونیستی در منزوی ترین وضعیت تاریخ خود قرار دارد و افکار عمومی جهانی و عموم دولتها یکپارچه این رژیم را محکوم می کنند.

حال سوال این است ؛ اسراییل ادعای کدام پیروزی را دارد و تا کنون چه دستاوردی از این نبرد طولانی مدت کسب کرده است؟

پایان خبر تازوما
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسراییل مدعی کدام پیروزی است؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسراییل مدعی کدام پیروزی است؟"، کلیک کنید.