استحکام بدنه هنوز جزو استاندار های الزامی خودرو نیست!

استحکام بدنه هنوز جزو استاندار های الزامی خودرو نیست!

آفتاب نیوز :

سردار سید تیمور حسینی؛ رییس پلیس راهنمایی رانندگی فراجا با اشاره به تاثیر افزایش جرایم رانندگی بر کاهش تصادفات اظهار کرد: پلیس تلاش دارد تا با اجرای قوانین جدید (افزایش مبلغ جرایم رانندگی) عامل انسانی را در تصادفات مدیریت کند تا شاهد کاهش تصادفات باشیم چرا که علت 60 درصد از تصادفات بی احتیاطی های عامل انسانی است.

وی با بیان اینکه البته این مهم باعث نمی شود که سایر حوزه ها بخواهند مسیولیت خود را در زمینه کاهش تصادف فراموش کنند، تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در دستور کار ویژه پلیس برای امر کاهش فوتی های تصادفات قرار دارد بحث “ایمنی خودرو به ویژه استحکام بدنه خودرو” است.

رییس پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: به تازگی سازمان ملی استاندارد اعلام کرده که اگر ثابت شود ورقه ای که خودروسازان برای ساخت بدنه و دیگر نقاط خودرو ها به کار می گیرند، استاندارد مورد نیاز ندارد از تولید و شماره گذاری آن جلوگیری می کنیم.

سردار حسینی با بیان اینکه متاسفانه هنوز “استحکام بدنه خودرو جزو استاندارد های اجباری نیست”، متذکر شد: تنها راه اثبات این موضوع که آیا ورقه استفاده شده در بدنه خودرو ها ایمنی لازم و کافی را دارند یا خیر، راه اندازی مرکز آزمون تصادفات است که ان شاءالله تا شهریور ماه 1403 این مرکز راه اندازی می شود.

وی با اشاره به الزامی بودن استاندارد های 85 گانه خودرو ها یادآور شد: استاندارد های 85 گانه بیشتر بر زیبایی و آپشن های خودرو های تولید داخل تمرکز دارد؛ هر چند که کمربند ایمنی، کیسه هوا و نوع ترمز هم از استاندارد های 85 گانه خودرو به حساب می آید، اما موارد مهمتری مانند “استحکام بدنه خودرو” در این استاندارد ها دیده نشده است!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استحکام بدنه هنوز جزو استاندار های الزامی خودرو نیست!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استحکام بدنه هنوز جزو استاندار های الزامی خودرو نیست!"، کلیک کنید.