استان بوشهر از مزیت های اقتصاد دریایی بهره مند می شود – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

استان بوشهر از مزیت های اقتصاد دریایی بهره مند می شود - خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تازوما، علی باستین عصر یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر در تدوین سند ملی توسعه دریامحور نقش مهمی دارد و سند اقتصاد دریامحور استان بوشهر تنظیم شده است.

وی نام خلیج فارس را همیشگی و ابدی دانست و اضافه کرد: در تلاش هستیم که از اقتصاد دریایی و مزیت این سرمایه مهم در استان بوشهر بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری بیشتر استفاده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت مهم خلیج فارس در استان اظهار داشت: یکی از سیاست های مهم اقتصادی در استان بوشهر استفاده از مزیت های خلیج فارس در ابعاد گوناگون است.

وی استفاده از حوزه اقتصادی خلیج فارس را مایه اقتدار و توانمندی دانست و بیان کرد: اکنون از خلیج فارس استفاده حداقلی می شود و در زمینه طرح های آب شیرین کن ظرفیت مهمی در این عرصه فراهم است که باید فعالیت ها افزایش یابد.

باستین تجارت دریایی از دیگر ظرفیت های استفاده از خلیج فارس دانست و خاطرنشان کرد: استفاده گردشگری از دیگر مزیت های بهره جستن از خلیج فارس محسوب می شود که در این راستا طرح های مهمی تدوین شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر، بهره برداری از ظرفیت شیلات، پرورش آبزیان، معادن، نفت، گاز و صنایع بزرگ پتروشیمی را از دیگر ظرفیت های مورد استفاده خلیج فارس اعلام و بیان کرد: در راستای استفاده بیشتر از خلیج فارس معاون اول ریاست جمهوری تدوین سند ملی توسعه دریامحور را مورد تاکید قرار داده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استان بوشهر از مزیت های اقتصاد دریایی بهره مند می شود – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استان بوشهر از مزیت های اقتصاد دریایی بهره مند می شود – خبرگزاری تازوما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.