ارکستر سمفونیک تاجیکستان به شیراز می آید

تازوما/فارس مدیر اجرایی جشنواره موسیقی کُر کشور از افزایش چشمگیر گروه های حاضر در این جشنواره از سال آینده خبر داد. 

مراسم اختتامیه سومین جشنواره گروه های کُر ایران امشب، 23 اردیبهشت در تالار حافظ شیراز برگزار شد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این مراسم اظهار کرد: تماشای رشد و بلوغ و سرزندگی که در آواز و کر وجود دارد، تجربه بی نظیری بود که دیروز و امروز در شیراز رقم خورد. 

ارکستر سمفونیک تاجیکستان به شیراز می آید

حمیدرضا قانعی افزود: شهر شیراز پتانسیل بالایی در عرصه فرهنگ و هنر دارد و تلاش ما بر این است که از جوانانی که طرح و ایده های نو دارند حمایت کنیم و به برنامه هایشان قوت و قدرت بیشتری دهیم.

وی با بیان اینکه رویدادهای مختلف موسیقیایی در شیراز در حال انجام است، گفت: طی روزهای آینده در شیراز میزبان ارکستر سمفونیک تاجیکستان هستیم که به اجرای مشترک با ارکستر سمفونیک فارس می پردازند. این دو گروه در مجموعه سعدیه و تالار حافظ به اجرای موسیقی خواهند پرداخت.

مدیر اجرایی جشنواره نیز با بیان اینکه موسیقی ارزشی ما دارد به سمتی می رود که باید به دادش برسیم، گفت: شیراز قطعا پایتخت فرهنگ و هنر ایران است و گواه این مدعا، پتانسیل ها و انگیزه هایی است که در این جشنواره به چشم مشاهده کردیم. 

ارکستر سمفونیک تاجیکستان به شیراز می آید

حسام هوشیار همچنین به تقدیر از گروه های سایر استان ها پرداخت و افزود: متاسفانه به دلیل برخی محدودیت ها نتوانستیم پذیرای گروه های بیشتری باشیم اما این قول را گرفته ایم که سال آینده این جشنواره را با حضور بیش از 20 گروه برگزار کنیم.

طیب فقیه، دبیر هنری جشنواره نیز گفت: به جرات می گویم کیفیت فنی جشنواره امسال با سال های قبل قابل مقایسه نبود. همه گروه ها پیشرفت زیادی کرده بودند و بابت این تلاش باید به همه عزیزان دست مریزاد گفت.

به گزارش تازوما، در انتهای این مراسم از تمامی گروه های حاضر با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر به عمل آمد.

ارکستر سمفونیک تاجیکستان به شیراز می آید
 سومین جشنواره گروه های کُر ایران روزهای 22 و 23 اردیبهشت با حضور 8 گروه از استان های مختلف کشور در تالار حافظ و گذر حافظ شیراز برگزار شد. 

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارکستر سمفونیک تاجیکستان به شیراز می آید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارکستر سمفونیک تاجیکستان به شیراز می آید"، کلیک کنید.