آیا اختراع جدید تویوتا، خودروهای بنزینی را نجات می دهد؟ / عکس

امیرمسعود عابدین_ هیروکی ناکاجیما، مدیر ارشد فناوری تویوتا در گفتگو با Automotive News از موتورهای 1٫5 و 2٫0 لیتری جدید تویوتا به عنوان راه حلی بالقوه برای تغییر مسیر صنعت خودرو یاد کرده است. او ادعا کرده که پیشرانه های جدید تویوتا در مقایسه با پیشرانه های بنزینی فعلی، کاملاً متفاوت خواهند بود.

با اینکه از خودروهای هیدروژنی استقبال زیادی نشده و محصولی مانند «میرای» فروش بسیار ضعیفی را تجربه کرد، اما تویوتا اعلام کرده که کارهای توسعه ای که برای این خودرو انجام شده، به مهندسان کمک کرده است تا در مورد بازده حرارتی موتور اطلاعات بیشتری کسب کنند.

آیا اختراع جدید تویوتا، خودروهای بنزینی را نجات می دهد؟ / عکس

مدیر ارشد فناوری تویوتا اشاره کرد که موتورهای جدید، پیستون کوتاه تری خواهند داشت که کار بسیار دشواری است. گشتاور ازدست رفته در این فرآیند با پاسخ فوری موتوری الکتریکی جبران می شود. این موتورهای جدید عمدتاً با در نظر گرفتن فناوری هیبریدی ساخته می شوند.

آیا اختراع جدید تویوتا، خودروهای بنزینی را نجات می دهد؟ / عکس

در مورد اینکه چه زمانی اولین خودروها با موتورهای جدید به خیابان ها می آیند، انتظار می رود که آن ها را در حدود سال 2027 ببینیم. تویوتا درحال توسعه پیشرانه هایی است که نه تنها با سوخت های فسیلی، بلکه با سوخت زیستی، هیدروژن و حتی سوخت مصنوعی کار می کنند. ناکاجیما ادعا می کند که این خانواده موتورهای جدید جای زیادی برای کار دارد و این نشان می دهد که ترفندهای مهندسی زیادی وجود دارد که این شرکت در حال حاضر فاش نمی کند.

منبع: motor1

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا اختراع جدید تویوتا، خودروهای بنزینی را نجات می دهد؟ / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا اختراع جدید تویوتا، خودروهای بنزینی را نجات می دهد؟ / عکس"، کلیک کنید.