آماده باش هلال احمر در 12 استان برای بارش شدید باران

آماده باش هلال احمر در 12 استان برای بارش شدید باران

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده باش این سازمان در پی هشدار بارش شدید باران و احتمال وقوع سیلاب در 12 استان کشور خبر داد.

به گزارش تازوما، بابک محمودی با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش رگباری باران و وزش شدید باد گفت: بر اساس این هشدار از امروز یکشنبه در دامنه و ارتفاعات آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و شمال زنجان بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در روز دوشنبه دامنه و ارتفاعات استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شرق و شمال شرق خوزستان و جنوب لرستان تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می گیرند.

محمودی گفت: در همین راستا نیز امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در این استان ها در حالت آماده باش قرار دارند.

وی ادامه داد: در این شرایط لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در ناوگان حمل و نقل، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک محلی، در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات زراعی و باغی دور از انتظار نیست لذا به مردم و به خصوص ساکنان این مناطق و مسافران توصیه می شود که ضمن احتیاط در سفرهای بین شهری، از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، کوهنوردی، چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع پرهیز کنند. 

محمودی افزود: اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ، اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، از جمله حمل سریع محصولات قابل برداشت به نواحی امن، محافظت از دپوهای گندم و غلات برداشت شده در برابر بارش ها نیز از دیگر توصیه هایی است که باید جدی گرفته شود.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در همین راستا نیز امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تمامی استان های کشور به حالت آماده باش کامل درآمده و تجهیزات و امکانات لازم نیز برای مقابله با حوادث و امدادرسانی در هرگونه رخداد احتمالی در اختیارشان قرار گرفته است.

وی گفت: هموطنان در صورت بروز هرگونه حادثه با سامانه 112 ندای امداد و نجات هلال احمر تماس بگیرند.

پایان خبر تازوما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش هلال احمر در 12 استان برای بارش شدید باران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش هلال احمر در 12 استان برای بارش شدید باران"، کلیک کنید.