آغاز بررسی آیین نامه پیشنهادی ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

افتخاری خبر داد؛

آغاز بررسی آیین نامه پیشنهادی ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از آغاز بررسی آیین نامه پیشنهادی ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تازوما،  جلسه 201 شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

ایمان افتخاری دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از این جلسه با تسلیت شهادت رییس جمهور و همراهانش، در خصوص بررسی آیین نامه پیشنهادی ستاد علم، فناوری و نوآوری بیان کرد: ستاد راهبری و نظارت علم، فناوری و نوآوری بر اساس سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده است که به عنوان مرجع حوزه علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی تقسیم کار ملی، انسجام بخشی به اقدامات دستگاه های مختلف، راهبری مصوبات و اجرایی سازی آنها و نظارت و ارزیابی اقدامات در چارچوب مصوبات و اسناد شورای عالی در این حوزه هاست تا از این طریق بتواند زمینه های مورد نیاز برای پیشرفت در عرصه های ملی و بین المللی را تمهید کند.

وی افزود: با توجه به اهمیت ستاد علم، فناوری و نوآوری در این جلسه بخش هایی از آیین نامه این ستاد که براساس سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب جلسات 849 الی 853 و 858 و همچنین آیین نامه داخلی شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب جلسه 889 شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور طراحی، سازماندهی، برنامه ریزی و مدیریت امور مرتبط با حوزه علم، فناوری و نوآوری ایجاد شده است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ابتدا بخش جایگاه با تاکید بر اهمیت جهت دهی علم، فناوری و نوآوری و تربیت نیروی متخصص و نیز اهمیت اقتصاد دانش بنیان مطرح شد، سپس ترکیب اعضای شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که طبق ماده 41 آیین نامه داخلی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان شورای این ستاد است مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در پایان بخش های جایگاه و ترکیب اعضای شورای ستاد با اصلاحات جریی تصویب شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز بررسی آیین نامه پیشنهادی ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز بررسی آیین نامه پیشنهادی ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی"، کلیک کنید.